Reklama

Reklama

Ostre kontrole maseczek w centrach handlowych w Łódzkiem. Tysiące mandatów i pouczeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Łódź

Ostre kontrole maseczek w centrach handlowych w Łódzkiem. Tysiące mandatów i pouczeń - Zdjęcie główne

Policjanci skrupulatnie kontrolują przestrzeganie rządowych obostrzeń na targach i w galeriach handlowych | foto KWP Łódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Przed świętami w centrach handlowych i na targowiskach trwają wzmożone kontrole obowiązujących obostrzeń. 10 i 11 grudnia policjanci i strażnicy miejscy wystawiali liczne mandaty i wielokrotnie pouczali osoby robiące zakupy. Policja zapowiada, że nie będzie pobłażać łamiącym zasady.

Reklama

Kontrole obostrzeń w centrach handlowych. Policjanci nie będą pobłażliwi 

Jak informuje Policja Województwa Łódzkiego, w piątek i sobotę 10 i 11 grudnia 2021 roku na terenie województwa policjanci interweniowali 2671 razy wobec osób nie przestrzegających obostrzeń. Pouczyli 1563 osoby, a 1047 ukarali mandatami. Skierowali 61 wniosków do sądu o ukaranie.

Policjanci przypominają, że wciąż mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego na poziomie co najmniej 1,5 m. Jeśli więc przebywamy w zatłoczonych miejscach takich jak deptaki czy bulwary, nadal musimy mieć na twarzy maseczkę.

Ponadto trzeba nosić maseczkę korzystając z:

-    publicznego transportu (w tym nie tylko w autobusach czy pociągach, ale też w taksówkach)

-    zamkniętych pomieszczeń (wind, klatek schodowych, podziemnych garaży)

-    budynków użyteczności publicznej (m.in. w urzędach, sądach, kościołach, szkołach, przychodniach, bankach, sklepach, restauracjach, na targowiskach czy w miejscu pracy)

-    miejsc, gdzie nie da się zachować dystansu społecznego (chyba że przebywamy w nich tylko z osobami mieszkającymi w tym samym domu)

Policja tłumaczy, że w obliczu obecnych statystyk zakażeń funkcjonariusze nie mogą być pobłażliwi. Służby będą reagować na naruszenia przepisów sanitarnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy