reklama
reklama

19 kandydatów na jedno miejsce. Ten kierunek na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi jest wyjątkowo oblegany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMED

19 kandydatów na jedno miejsce. Ten kierunek na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi jest wyjątkowo oblegany - Zdjęcie główne

W tym roku o studiowanie na tej uczelni ubiegało się 20 tyś. kandydatów | foto UMED

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁódzkieUniwersytet Medyczny w Łodzi jest jedną z największych tego typu szkół w Polsce. Na 5 wydziałach i 15 kierunkach kształci ponad 8 tys. studentów. Wiemy, które kierunki przyciągnęły najwięcej chętnych w tegorocznej rekrutacji.
reklama

Początki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi sięgają 1945 r. Natomiast uczelnia, jaką znamy dzisiaj powstała w 2002 r. w ramach połączenia Akademii Medycznej i Wojskowej Akademii Medycznej

W rankingu szkół wyższych z 2024 r. opracowanym przez Perspektywy, łódzki UMED zajął 12. miejsce wśród uczelni akademickich.   

W tym roku o studiowanie na tej uczelni ubiegało się 20 tys. kandydatów, to o 4 tys. więcej niż rok wcześniej, gdzie ta liczba wynosiła ponad 16 tys.

Wyniki rekrutacji na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Stomatologia była jednym z najpopularniejszych kierunków w tym roku. O jedno miejsce ubiegało się 19 kandydatów, a limit miejsc wynosił 120. Są to studia I stopnia, które pozwalają uzyskać licencjat.  Do rekrutacji mogły przystąpić tylko osoby, które zdały maturę z biologii lub chemii minimum na poziomie podstawowym. Liczą się również zdolności manualne. Na stomatologii studenci zdobywają nie tylko wiedzę, poznają również najnowszą metodologię tworzenia m.in. protez, aparatów i ortodontycznych. 

reklama

Podczas tegorocznej rekrutacji oblegana była również analityka medyczna. Limit przyjęć wynosił bowiem 72, a na jedno miejsce przypadło 11 chętnych. To studia magisterskie. Kto mógł wziąć udział w rekrutacji na ten kierunek? Ci, którzy:

  • zdali maturę z biologii na poziomie rozszerzonym
  • zdali maturę z chemii, fizyki, matematyki lub języka przynajmniej na poziomie podstawowym 
Studia pozwolą uzyskać wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych, biochemicznych (w kontekście medycyny laboratoryjnej), diagnostyki laboratoryjnej, wykonania badań laboratoryjnych i rozpoznania jednostek chorobowych i interpretacji wyników przeprowadzonych badań. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też takie kierunki jak farmacja, gdzie na jedno miejsce przypadało 4 kandydatów (180 miejsc), fizjoterapia z 8 osobami na jedno miejsce (limit przyjęć to 180) i lekarski z 12 osobami na jedno miejsce (dostać się mogło 480). 

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo