reklama
reklama

PKP PLK zapowiedziały, które dworce kolejowe w woj. łódzkim odzyskają swój dawny blask [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

PKP PLK zapowiedziały, które dworce kolejowe w woj. łódzkim odzyskają swój dawny blask [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
24
zdjęć

Zmodernizowany peron na stacji Łódź Kaliska | foto Tomasz Śliwiński

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Łódzkie Wśród modernizowanych stacji kolejowych jest m.in. Łódź Kaliska.
reklama

Program Inwestycji Dworcowych został podzielony na dwie części. Pierwsza zakłada modernizację dworców kolejowych w latach 2016 – 2023, a druga w latach 2024 – 2030. Część z dworców udało się już wyremontować, a PKP PLK informują o 82 stacjach, które od 2016 roku zostały już odnowione.

– Główne założenia naszego programu odmieniającego oblicze polskich dworców to dostępność dla podróżnych o ograniczonej możliwości poruszania się, nowoczesność oraz poprawa komfortu i bezpieczeństwa. Celem Programu jest między innymi zwiększenie atrakcyjności i dostępności kolei zarówno w miastach, jak i przede wszystkim w mniejszych miejscowościach

- mówił Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

Wśród planowanych modernizacji dworców znalazły się również stacje kolejowe z woj. łódzkiego.

Trwa modernizacja dworca Łódź Kaliska

Przypomnijmy, do przekazania terenu dworca Łódź Kaliska wykonawcy nowego dworca doszło 12 czerwca. Od tego czasu został zamknięty dojazd pod budynek dworca, od strony dworcowego placu, a dla podróżnych zostały wyznaczone tymczasowe przejścia. 

Wśród pierwszej części programu Inwestycji Dworcowych znalazły się także stacje z województwa łódzkiego; W latach 2016 – 2023 zrealizowano lub realizacja wciąż trwa na stacjach Łowicz Główny, Mokra, Rogów, Koluszki, Gałkówek, Rokiciny, Gorzkowice, a także Łódź Kaliska. 

Plany PKP S.A. na kolejne lata są również bardzo ambitne. W ramach kontynuacji programu w perspektywie do 2030 roku zakłada realizację 150 projektów inwestycyjnych w całej Polsce, a analizami objęto ponad 300 lokalizacji, dla których łączna szacowana wartość nakładów inwestycyjnych to ok. 4,4 mld zł brutto. Kryteria, jakie były brane pod uwagę przy wyborze konkretnych obiektów ujętych w nowej edycji programu, to między innymi wymiana pasażerska, stan techniczny obiektu i komplementarność z inwestycjami infrastrukturalnymi. Wśród obiektów poddanych analizie, w ramach przygotowania kolejnej edycji programu, ponad 130 stanowią obiekty zabytkowe.

- informuje PKP PLK S.A.

W części drugiej, która została zaplanowana do modernizacji dworców kolejowych znalazły się stacje takie jak Łask, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno i Opoczno Południe, Ozorków, Bełchów, Bednary, Baby, Moszczenica i Kolumna.

 

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama