Reklama

Te schody nie wyglądają bezpiecznie. Wiosną ruszy remont szpitala w Zgierzu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie W lutym pisaliśmy o złym stanie schodów i nie tylko ich, w Wojewódzkim Szpitalu w Zgierzu. Placówce przyznano dofinansowanie na modernizację i remont ruszy już wiosną.

"Wstyd i hańba" - takich określeń opisując schody, użyła jedna z pacjentek szpitala, która chciała pozostać anonimowa. W lutym na łamach tuzgierz.pl pisaliśmy o bardzo złym stanie schodów przy wejściu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu.

Stan schodów i oddziałów szpitala w Zgierzu

Schody do placówki obecnie nie wyglądają bezpiecznie. Pośrodku jest przewieszona taśma ostrzegawcza, by nie przechodzić. Do redakcji zgłosiła się anonimowo pacjentka, która opisała stan schodów.

- Wejście ze starszą osobą czy z małym dzieckiem graniczy z cudem. Część schodów wyznaczone jako bezpieczne (przez kogo?). Nie są w żaden sposób bezpieczne. Wstyd i hańba - stwierdzała pacjentka. 
Na lokalnej grupie w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy mówiących o złym stanie schodów i nie tylko. W Wojewódzkim Szpitalu im. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu kuleje też kanalizacja i stan niektórych oddziałów. 

- Te schody są w takim stanie od dłuższego czasu. Latem będąc w zaawansowanej ciąży, jak schodziłam z nich, to był wyczyn, żeby z nich bezpiecznie zejść. Tym bardziej że brzuch uniemożliwia patrzenie pod nogi - pisała pani Justyna. 

Dobre skojarzenia budzi natomiast personel szpitala i wyremontowana porodówka. 

 - Ja rodziłam w 2022 roku. Porodówka po remoncie. Oddział też. Opieka super! Pierwszego syna rodziłam w prywatnym szpitalu i takiej opieki nie miałam jak w Zgierzu - relacjonuje Pani Aleksandra.

 - Rodziłam w 2021. Na oddziale byłyśmy ponad 2 tygodnie ze względu na wcześniactwo córki. Opieka była cudowna zarówno ginekologia jak i położnictwo i neonatologia - mówi pani Alina.

Wyczekiwany remont Wojewódzkiego Szpitala w Zgierzu

Pod koniec 2022 r. ówczesny dyrektor szpitala złożył wniosek o dofinansowanie na modernizację. 

- W listopadzie zeszłego roku został złożony wniosek do RCPS w Łodzi o dofinansowanie ze środków PEFRON-u o przebudowę stref wejściowych wraz z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych - mówi Halina Depcik, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu.

Mgr Halina Depcik pełni najwyższą funkcję w placówce od stycznia 2023 r. Zdaje sobie sprawę, że szpital wymaga wielu modernizacji.

Szpital otrzymał w marcu pozytywną decyzję w sprawie dofinansowania. Koszt remontu to kwota ok. 2 mln zł. Część środków ma pochodzić z PFRON-u, a druga część z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Inwestycja ma objąć m.in. schody, które wymagają natychmiastowego remontu. Powstaną również nowe podjazdy dla niepełnosprawnych, wyremontowane mają być też strefy wejściowe. Remont ma ruszyć już wiosną. 

Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy