Reklama

Zaginął 8-latek niedaleko Łodzi. Jego matka umierała ze strachu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Łódź-Wschód

Zaginął 8-latek niedaleko Łodzi. Jego matka umierała ze strachu - Zdjęcie główne

Policjanci z Koluszek odnaleźli chłopca | foto KPP Łódź-Wschód

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Zaniepokojona mieszkanka województwa łódzkiego zadzwoniła na policję i poinformowała o tym, że jej syn nie wrócił ze szkoły do domu. Funkcjonariusze od razu ruszyli do akcji.

Policjanci z Koluszek odnaleźli chłopca

Jak wiemy z oficjalnej informacji umieszczonej na stronie lodzka.policja.gov.pl, 17 maja ok. godziny 16 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach odebrał telefon od zaniepokojonej mamy 8-letniego chłopca. Kobieta powiedziała, że jej syn nie wrócił do domu zaraz po skończonych zajęciach w szkole, mimo iż zapewniał, że wróci do domu na czas. 

Gdy wyznaczona godzina mijała, kobieta próbowała szukać swojego dziecka na własną rękę. Z każdą minutą jej niepokój narastał. Sytuacja miała miejsce na terenie gminy Andrespol. Natychmiast skierowano tam policjantów ruchu drogowego, którzy byli najbliżej. W takich sytuacjach liczy się czas. 

- Mundurowi zaczęli dokładnie patrolować każdą z ulic, kiedy już po kilkudziesięciu minutach od tak niepokojącej informacji zauważyli chłopca, którego ubiór odpowiadał zaginionemu. Jak się okazało, był nim 8-latek, który beztrosko bawił się z kolegą kilka ulic dalej. Zupełnie tracąc rachubę czasu. I mimo tego, iż obiecał mamie, że zaraz po szkole wróci do domu, postanowił odwiedzić kolegę - informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie, a chłopiec został odnaleziony przez policjantów jeszcze przed formalnym zgłoszeniem zaginięcia. 

Mudurowi apelują!

Gdy dziecko się zagubi, nie trać czasu na prowadzenie poszukiwań na własną rękę. Natychmiast zawiadom policję. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc, kogo tylko się da. Jeśli dziecko zgubi się w sklepie, na dworcu, zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono odpowiedni komunikat.

Uczmy nasze dzieci od najmłodszych lat, aby wiedziały, jak mają na imię i jak się nazywają oraz aby znały imiona swoich rodziców i adres zamieszkania, gdyż w sytuacji kryzysowej pomoże to policji w szybkim dotarciu do opiekunów. Szczególnie ważne jest to na wakacjach, kiedy rodziny są z dala od miejsca zamieszkania. Ważne jest również, aby dziecko znało numer telefonu do swojego rodzica.

Poinformuj policjantów o ewentualnych przyczynach zaginięcia lub swoich przypuszczeniach. Jeśli dziecko jest starsze, to również o jego planach, hobby i znajomych, z którymi utrzymuje kontakt. Istotne mogą też być informacje o miejscach, w których dziecko spędza najwięcej czasu. Należy sprawdzić, czy w jego pokoju nie ma żadnych przedmiotów i znaków świadczących o motywach i celu ucieczki.

Jeśli to możliwe, warto sprawdzić ostatnio przeglądane strony internetowe i pocztę elektroniczną zaginionego dziecka oraz biling rozmów telefonicznych i wyciągi z kart bankomatowych, jeśli takie posiada. Jeżeli zaginiony ma przy sobie telefon, należy przekazać jego numer policjantom, co ułatwi odnalezienie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy