Reklama

Backend development - kulisy powstawania aplikacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Backend development - kulisy powstawania aplikacji - Zdjęcie główne

Backend development | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Backend developer i jego obowiązki — poznaj możliwości specjalistów. Czym jest backend development i jaki ma wpływ na działanie stron internetowych i aplikacji? Backend oraz frontend składają się na aplikację, stronę, platformę sklepową. Systemy te odpowiadają za działanie aplikacji i możliwość ich wykorzystania. Backend to wszystko to, co znajduje się w tzw. silniku aplikacji. Użytkownik zaś widzi jedynie frontend. Bez backendu nie byłoby jednak możliwe działanie danego oprogramowania, więc pomoc programistów zajmujących się pracą nad tą częścią systemu bywa nieoceniona. Z doświadczonym zespołem software house masz szansę stworzyć dedykowaną platformę lub aplikację, która przyciągnie nowych klientów i usprawni działanie Twojego biznesu.

Jak wygląda praca doświadczonego backend developera?

Programowanie to tak naprawdę tworzenie odpowiedzi na problemy, z którymi borykają się marki i przedsiębiorstwa, rozwiązywanie problemów sprzedażowych, szukanie nowych funkcjonalności, które pomogą w codziennej pracy i rozwoju firmy. Praca backend developera rozpoczyna się wtedy, gdy poznaje szczegóły realizowanego projektu. Specjaliści z Applover podkreślają, jak ważne jest poznanie potrzeb klientów, zrozumienie przeszkód i ograniczeń, z którymi się borykają. Z tego względu ich praca rozpoczyna się od sprawdzenia tego, jak do tej pory funkcjonowała marka, jakie procesy w niej zachodziły i jakie systemy były wykorzystywane. Specjaliści pracują na różnych językach programowania, takich jak PHP, Java, JavaScript, Python. Dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu mogą dopasować konkretne odpowiedzi do wskazanego zapotrzebowania klienta. Każda osoba z teamu ma swoje obowiązki i zadania. Backend developer odpowiedzialny jest za tworzenie baz danych, kodowanie, zajmuje się wydajnością systemu jego szybkością. Cała praca specjalisty opiera się więc na zaprojektowaniu i zarządzaniu systemem, który w ogóle umożliwi uruchomienie danej aplikacji. Specjaliści projektują rozwiązania i przygotowują demo dla klienta. Proces testowania i sprawdzania umożliwia wychwycenie potencjalnych błędów i polepszenie jakości pracy. Ścisła współpraca między frontend developerem a backendem jest konieczna do poszerzania możliwości systemu.

Kompleksowa praca programistów

Specjaliści dokładają wszelkich starań do tego, aby każdy projekt wyróżniał się wysokim poziomem. Z tego względu wysokie umiejętności i technologie, które wykorzystywane są w pracy software house'u, są niezbędne dla prawidłowego wykonania każdego projektu. O tym, czym się zajmuje każdy członek zespołu, decyduje doświadczenie oraz nabyte umiejętności związane ze znajomością poszczególnych języków programowania. Współpraca z Applover polega nie tylko na tworzeniu projektów od A do Z, ale również na wsparciu programistycznym, doradztwie i optymalizacji istniejących już systemów. Sprawdź, jak wygląda praca z liderami branży IT i zleć im stworzenie aplikacji web lub sklepu e-commerce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy