reklama
reklama

Betonowa posadzka po wycieku wody – jak ją skutecznie osuszyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Betonowa posadzka po wycieku wody – jak ją skutecznie osuszyć? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie
reklama

Wyciek wody oznacza wiele niedogodności i kosztów, takich jak te wiążące się z lokalizacją wycieku, sprzątaniem czy dokonywaniem napraw. Jednym z problemów z jakimi możemy mieć do czynienia na terenie nieruchomości jest uszkodzenie betonowej posadzki w efekcie wycieku wody. Betonowe posadzki często stanowią fundamenty pomieszczeń dlatego też ważne jest, aby były całkowicie suche zanim przystąpimy do napraw czy też kładzenia desek lub paneli. Lokalizacja wycieków wody i osuszanie budynków przeprowadzone przez profesjonalną firmę osuszającą umożliwią szybkie określenie miejsca wycieku oraz dokładne wysuszenie wszystkich zawilgoconych powierzchni.

reklama

Jak postępować w przypadku wycieku?

Gdy mamy do czynienia z wyciekiem wody ważne jest usunięcie wody i upewnienie się, że cały obszar jest dokładnie osuszony. Woda stojąca powoduje duże szkody, dlatego tak istotne jest jej szybkie usunięcie. Nie zakładajmy też, że gdy nie widzimy już wody, powierzchnia może bezpiecznie zacząć sama wysychać. Ocena na oko i decyzja o podjęciu prac naprawczych może doprowadzić do tego, że dojdzie do zablokowania wilgoci i późniejszego pojawienia się pleśni i grzybów.

W celu doprowadzenia posadzek do stanu sprzed zalania konieczne jest podjęcie określonych działań. Jak już wspomnieliśmy należy szybko przystąpić do usunięcia jak największej ilości wody. Posłużmy się w tym celu wiadrem, pompą a nawet mopem. Pozwoli nam to na zminimalizowanie strat i przyspieszenie procesu osuszania. Zadbajmy o poprawę cyrkulacji powietrza dokładnie wietrząc pomieszczenia. Otwórzmy okna, aby umożliwić cyrkulację powietrza. Warto to zrobić zanim jeszcze uruchomiony zostanie profesjonalny sprzęt osuszający. Osuszacze i wentylatory usuną wilgoć i doprowadzą do gruntownego osuszenia podłogi i innych dotkniętych zalaniem powierzchni. Pamiętajmy, że nie pozbędziemy się wilgoci w oka mgnieniu. Całkowite osuszenie powierzchni w wykonaniu firmy osuszającej zajmuje zwykle od dwóch dni nawet do kilku tygodni, w zależności od rozmiaru i charakteru szkód.

reklama

Zanim przystąpimy do renowacji, remontu czy napraw w obrębie podłogi upewnijmy się, że powierzchnie są już całkowicie suche. Firma osuszająca w ramach podejmowanych działań przeprowadza pomiary wilgotności. Specjaliści monitorują postępy w osuszaniu i dopiero gdy mają pewność, że powierzchnie wróciły do stanu sprzed szkody, kończą proces osuszania.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama