reklama
reklama

Bezpieczna i czysta podłoga w magazynie

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczna i czysta podłoga w magazynie - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Większość firm produkcyjnych i handlowych posiada własne magazyny, w postaci skromniejszych budynków albo dużych hal. W przypadku przedsiębiorstw logistycznych i przeładunkowych magazyny są podstawą ich działalności. Każdego dnia pracownicy narażeni są w nich na liczne niebezpieczeństwa, związane m.in. z obsunięciem się ładunku czy kolizją z wózkiem widłowym. Część zagrożeń jest jednak o wiele bardziej prozaiczna – ich źródłem jest brudna podłoga, na której o wiele łatwiej o poślizgnięcie się i doznanie urazu. Z uwagi na specyfikę pracy, podłogi w magazynie trzeba by jednak było myć nieustannie, aby pozostawały one czyste. Alternatywa jest prosta – zakup odpowiednich, solidnych, chłonnych i skutecznych wycieraczek. Na jakie modele warto postawić?
reklama

Wycieraczka do magazynu – jakie kryteria musi spełniać?

Wybierając wycieraczki do magazynu, warto pamiętać, że wymaga się od nich znacznie więcej, niż od zwykłych wycieraczek domowych. Podstawową funkcją jest oczywiście ochrona podłogi przed zanieczyszczeniami – te zaś mogą być różnego rodzaju. Najlepiej wybrać model, który poradzi sobie z zabrudzeniami płynnymi i półpłynnymi, z większymi nieczystościami oraz z drobinami i pyłami. Sama wycieraczka również powinna być łatwa do utrzymania w czystości – nawet najbardziej chłonny produkt trzeba będzie w którymś momencie umyć. Wycieraczka musi dać się szybko i bez wysiłku wyczyścić, nie powinna też długo schnąć. W przypadku hal produkcyjnych czy magazynowych równie ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Dobra wycieraczka zatroszczy się nie tylko o podłogi, ale też o pracowników, dostawców i odbiorców. Musi ona chronić przed poślizgnięciem się i utratą równowagi, stanowiąc solidne podłoże nawet w trakcie deszczu czy roztopów.  

Systemowe wycieraczki aluminiowe – kompleksowe rozwiązanie na różnego typu zabrudzenia

Zarówno czystość, jak i bezpieczeństwo w magazynie, pomogą utrzymać wycieraczki systemowe (aluminiowe). Ich zaletą jest możliwość komponowania wkładów zgodnie z zapotrzebowaniem, dzięki czemu sprawdzą się w różnych strefach budynku. Do usuwania najcięższych zabrudzeń (zaschniętego błota, kamyków) służy wkład szczotkowy. Jest on niezastąpiony szczególnie zimą i jesienią, gdy brud szczególnie łatwo przykleja się do obuwia – zwłaszcza jeśli magazyn nie znajduje się przy asfaltowej drodze. Pozbycie się ściekającej z butów wody, zebranej na skutek chodzenia po deszczu, śniegu czy błocie pośniegowym, umożliwi wkład gumowy. Jego połączenie z wkładem szczotkowym stanowi świetną barierę dla większości zanieczyszczeń, a na dodatek działa antypoślizgowo. We wnętrzach stosowany jest również wkład tekstylny lub rypsowy, który zbiera pył, kurz i inne drobne zabrudzenia – warto o nim pomyśleć, gdy na terenie magazynu znajduje się również biuro, w którym przyjmowani są dostawcy czy odbiorcy. Dodatkową zaletą wycieraczek systemowych jest łatwość ich czyszczenia. Pojedyncze profile aluminiowe z wkładami połączone są stalowymi linkami, dzięki czemu konstrukcję można łatwo zwinąć i przenieść na czas mycia, do którego wystarczy odkurzacz przemysłowy albo myjka ciśnieniowa.  

Wycieraczki przemysłowe – które znajdą zastosowanie na magazynie?

W magazynach, na których terenie łatwo o kontakt z emulsjami, olejami czy innymi substancjami wyjątkowo trudno podlegającymi czyszczeniu, najlepiej sprawdzą się wycieraczki przemysłowe Alumatex. Ten polski producent wycieraczek oferuje rozwiązania dla każdej przestrzeni, gwarantujące higienę, estetykę i bezpieczeństwo. W trudnych warunkach świetnie sprawdzają się kraty stalowe. Można stosować je jak klasyczne wycieraczki albo też tworzyć z nich korytarze komunikacyjne, pomosty i podesty. Najlepszą stabilność zapewnia wersja serratowana, czyli wyposażona w drobne haczyki, zwiększające przyczepność i usuwające najbardziej uporczywy brud. Z kolei wycieraczki i maty gumowe, poza doskonałym odbieraniem zanieczyszczeń płynnych i półpłynnych oraz ochroną przed poślizgnięciem się, mają również właściwości antystatyczne. Warto rozważyć ich zastosowanie na stanowiskach, przy których pracownicy operują sprzętem elektrycznym (np. taśmy, pakowaczki).  

Personalizowane wycieraczki – czy jest sens kupować je do magazynu?

Najlepsi producenci oferują również możliwość personalizacji wycieraczki – pod kątem wkładu, wymiarów czy nadruku. Kupno wycieraczki na wymiar jest szczególnie ważne w przypadku dużych hal, w których standardowe produkty po prostu nie są wystarczające. Z kolei wycieraczka z logo świetnie prezentuje się w strefie wejścia, przypominając kontrahentom, że mają oni do czynienia z profesjonalistami.       

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama