Wycieraczka do magazynu – jakie kryteria musi spełniać?
Wybierając wycieraczki do magazynu, warto pamiętać, że wymaga się od nich znacznie więcej, niż od zwykłych wycieraczek domowych. Podstawową funkcją jest oczywiście ochrona podłogi przed zanieczyszczeniami – te zaś mogą być różnego rodzaju. Najlepiej wybrać model, który poradzi sobie z zabrudzeniami płynnymi i półpłynnymi, z większymi nieczystościami oraz z drobinami i pyłami. Sama wycieraczka również powinna być łatwa do utrzymania w czystości – nawet najbardziej chłonny produkt trzeba będzie w którymś momencie umyć. Wycieraczka musi dać się szybko i bez wysiłku wyczyścić, nie powinna też długo schnąć. W przypadku hal produkcyjnych czy magazynowych równie ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Dobra wycieraczka zatroszczy się nie tylko o podłogi, ale też o pracowników, dostawców i odbiorców. Musi ona chronić przed poślizgnięciem się i utratą równowagi, stanowiąc solidne podłoże nawet w trakcie deszczu czy roztopów.
Systemowe wycieraczki aluminiowe – kompleksowe rozwiązanie na różnego typu zabrudzenia
Zarówno czystość, jak i bezpieczeństwo w magazynie, pomogą utrzymać wycieraczki systemowe (aluminiowe). Ich zaletą jest możliwość komponowania wkładów zgodnie z zapotrzebowaniem, dzięki czemu sprawdzą się w różnych strefach budynku. Do usuwania najcięższych zabrudzeń (zaschniętego błota, kamyków) służy wkład szczotkowy. Jest on niezastąpiony szczególnie zimą i jesienią, gdy brud szczególnie łatwo przykleja się do obuwia – zwłaszcza jeśli magazyn nie znajduje się przy asfaltowej drodze. Pozbycie się ściekającej z butów wody, zebranej na skutek chodzenia po deszczu, śniegu czy błocie pośniegowym, umożliwi wkład gumowy. Jego połączenie z wkładem szczotkowym stanowi świetną barierę dla większości zanieczyszczeń, a na dodatek działa antypoślizgowo. We wnętrzach stosowany jest również wkład tekstylny lub rypsowy, który zbiera pył, kurz i inne drobne zabrudzenia – warto o nim pomyśleć, gdy na terenie magazynu znajduje się również biuro, w którym przyjmowani są dostawcy czy odbiorcy. Dodatkową zaletą wycieraczek systemowych jest łatwość ich czyszczenia. Pojedyncze profile aluminiowe z wkładami połączone są stalowymi linkami, dzięki czemu konstrukcję można łatwo zwinąć i przenieść na czas mycia, do którego wystarczy odkurzacz przemysłowy albo myjka ciśnieniowa.
Wycieraczki przemysłowe – które znajdą zastosowanie na magazynie?
W magazynach, na których terenie łatwo o kontakt z emulsjami, olejami czy innymi substancjami wyjątkowo trudno podlegającymi czyszczeniu, najlepiej sprawdzą się wycieraczki przemysłowe Alumatex. Ten polski producent wycieraczek oferuje rozwiązania dla każdej przestrzeni, gwarantujące higienę, estetykę i bezpieczeństwo. W trudnych warunkach świetnie sprawdzają się kraty stalowe. Można stosować je jak klasyczne wycieraczki albo też tworzyć z nich korytarze komunikacyjne, pomosty i podesty. Najlepszą stabilność zapewnia wersja serratowana, czyli wyposażona w drobne haczyki, zwiększające przyczepność i usuwające najbardziej uporczywy brud. Z kolei wycieraczki i maty gumowe, poza doskonałym odbieraniem zanieczyszczeń płynnych i półpłynnych oraz ochroną przed poślizgnięciem się, mają również właściwości antystatyczne. Warto rozważyć ich zastosowanie na stanowiskach, przy których pracownicy operują sprzętem elektrycznym (np. taśmy, pakowaczki).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.