Co daje przygotowanie pedagogiczne i jak je zdobyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Co daje przygotowanie pedagogiczne i jak je zdobyć? - Zdjęcie główne

Co daje przygotowanie pedagogiczne i jak je zdobyć? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Czy wiesz o tym, że przygotowanie pedagogiczne jest przydatne nie tylko w przypadku pracy w szkole? Zgodnie z badaniem McKinsey & Company „How the world's most improved school systems keep getting better", nauczyciele są szczególnym zasobem (kapitałem ludzkim), który wpływa na jakość edukacji. Sprawdźmy w takim razie co daje przygotowanie pedagogiczne i jak je zdobyć.

Naukowe dowody na znaczenie przygotowania pedagogicznego

Raport UNESCO „Reimagining Our Future Together: A New Social Contract for Education" z 2021 roku, wskazuje na znaczenie nauczycieli oraz edukacji. To właśnie tam podkreślono, że nauczyciele odgrywają kluczową rolę w tworzeniu przyszłości edukacyjnej. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) również publikuje regularne raporty dotyczące systemów edukacyjnych na świecie, które wskazują na to, jak ważna jest rola nauczycieli i edukatorów, a także zasobów finansowych inwestowanych w całe środowisko nauczania i organizację szkół. W książce „Nauczyciel we współczesnej rzeczywistości edukacyjnej" z 2021 roku, podkreślono, że szczególne znaczenie ma autonomia nauczycieli, poczucie misji, chęć do przekazywania wiedzy, a także kwestie formalne, związane między innymi z przygotowaniem pedagogicznym. Na tej podstawie można uznać, że studia z zakresu przygotowania pedagogicznego są ścieżką, która łączy w sobie fascynujący świat edukacji i pedagogiki, a jednocześnie przydaje się nie tylko w nauczaniu typowo szkolnym. 

Dlaczego przygotowanie pedagogiczne jest tak ważne we współczesnym świecie?

Studia podyplomowe przygotowanie pedagogiczne - co dają we współczesnym świecie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. We współczesnym społeczeństwie, opartym na wiedzy i nowych technologiach, edukacja odgrywa kluczową rolę nie tylko w rozwoju społecznym obecnych pokoleń, ale także kształtowaniu tych przyszłych. Studia z zakresu przygotowania pedagogicznego przeznaczone są dla różnych grup osób, które chcą zdobyć konkretne kwalifikacje zawodowe, a jednocześnie zależy im na poszerzeniu kompetencji twardych i miękkich. Przygotowanie pedagogiczne jest czasami traktowane jako punkt wyjścia do studiowania kolejnych kierunków pedagogicznych takich jak pedagogika opiekuńcza. 

Jak zdobyć przygotowanie pedagogiczne? 

Zastanawiasz się nad tym, jak zdobyć przygotowanie pedagogiczne? 

Uprawnienia pedagogiczne – studia podyplomowe umożliwiają zdobycie odpowiednich kwalifikacji w stosunkowo krótkim czasie, a więc w 3 semestry. Adresatami tych studiów są przyszli nauczyciele, którzy potrzebują zdobyć konkretne kwalifikacje zawodowe, potrzebne w pracy w różnego rodzaju placówkach edukacyjnych i oświatowych.

Kierunek: przygotowanie pedagogiczne

W programie studiów podyplomowych znajdziesz między innymi:

  • pedagogikę społeczną;
  • warsztat pracy pedagoga;
  • etykę pracy;
  • psychologię (rozwoju człowieka, wychowawczą, społeczną);
  • dydaktykę ogólną;
  • emisję głosu;
  • metody aktywizujące;
  • i wiele innych ciekawych i przydatnych zagadnień.

Po ukończeniu studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego szczególne znaczenie ma możliwość pracy w placówkach oświatowych, od przedszkoli aż do szkół wyższych. W ten sposób można otworzyć sobie drogę do zatrudnienia w ramach etatu lub też pracy dodatkowej. Chcesz zdobyć uprawnienia pedagogiczne? Dowiedz się więcej na stronie: https://www.ckp-lodz.pl/studia/120/lodz/przygotowanie-pedagogiczne-studia-kwalifikacyjne-0.

Studia te zostały opracowane w taki sposób, aby przygotować jak najlepiej do przyszłego zawodu. Studia trwają 3 semestry i składają się z 410 godzin dydaktycznych oraz 150 godzin praktyk. Na całość składa się 70% zajęć stacjonarnych i 30% spotkań online. Wśród kadry prowadzącej zajęcia można wyróżnić tak doświadczone osoby jak doktor Nella Stolińska-Pobralska, doktor Kamila Witerska, doktor Monika Just, doktor Andrzej Zbonikowski. 

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdobywać nowe kompetencje, poszerzać swoje horyzonty i dbać o swoje przygotowanie do dalszej kariery zawodowej. Przygotowanie pedagogiczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć kwalifikacje pedagogiczne do pracy lub z powodów osobistych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy