Domy rekreacyjne, czyli jakie?
Część osób zastanawia się, czy legalnie można mieszkać w budynkach rekreacyjnych. Do takich wątpliwości może przyczynić się fakt, że do wzniesienia takich obiektów nie jest konieczne pozwolenie budowlane i można to zrobić na działce rekreacyjnej. Przez to coraz więcej osób decyduje się na postawienie takich obiektów nie tylko w celu uzyskania wakacyjnej przystani. Warto jednak wiedzieć, że obiekty powinny zajmować nie więcej niż 35 m2 powierzchni, a wymagana działka do ich budowy musi mieć przynajmniej 500 m2. Do tego są to budynki parterowe, czyli ewentualne poddasze ma strop niższy niż 2,2 m.Zainteresowanym w inwestycję w domki letniskowe drewniane – Castor proponuje nie tylko zaprojektowanie, ale również budowę. Dzięki temu można uzyskasz budynek o preferowanym kształcie, estetyce i funkcjonalności. Choć domy rekreacyjne wedle przepisów to obiekty przeznaczone do okresowego wypoczynku, warto wiedzieć, że po spełnieniu kilku warunków, można w nich zamieszkać na stałe.
Domy rekreacyjne do zamieszkania na stałe – jakie warunki należy spełnić?
Zatem w jaki sposób można sprawić, że domy rekreacyjne będą odpowiednie do całorocznego zamieszkania? Należy dostosować budynki w taki sposób, aby miały one kilka niezbędnych elementów:
- izolacja termiczna oraz ogrzewanie – zastosowane rozwiązania powinny umożliwić komfortowe przebywanie w obiekcie przez cały rok,
- instalacje elektryczne oraz hydrauliczne – aby móc mieszkać na stałe w domu rekreacyjnym należy zadbać o to, aby budynek był w pełni funkcjonalny,
- trwałe osadzenie – budynek całoroczny powinien mieć fundamenty – zgodnie z obecnymi przepisami nadal można taki dom wznieść na zgłoszenie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.