Reklama

Dobra firma windykacja w Łodzi, czyli jaka?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Dobra firma windykacja w Łodzi, czyli jaka? - Zdjęcie główne

Dobra kancelaria windykacyjna | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Poszukiwania firmy windykacyjnej rozpoczynamy od Internetu. Przeglądamy oferty i opinie. Szukamy kogoś, kto podejmie się rozwiązania naszej sprawy i doprowadzi do faktycznej spłaty długu. Oczekujemy profesjonalnego wsparcia ekspertów, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem w ściąganiu zaległych należności. Jednak nie każda firma windykacyjna zaoferuje nam takie same szanse na sukces. Niestety ten rodzaj działalności może być prowadzony również przez osoby bez specjalistycznej wiedzy. Jak wybrać reprezentanta naszych interesów, żeby nie żałować?

Windykacja nie musi przekreślać relacji z dłużnikiem

Wbrew pozorom i wyobrażeniom większości ludzi, windykacja nie oznacza od razu działań sądowych czy komorniczych. Pierwszy etap jest polubowny i opiera się głównie na kontakcie z samym dłużnikiem. Obejmuje więc niezwykle skuteczne czynności przedsądowe, czyli działania terenowe oraz dostarczanie dłużnikowi przedsądowych wezwań do zapłaty.

Prawnicy niejednokrotnie podejmują czynności mające na celu szybką spłatę zobowiązania. Nie angażują w to sądu ani komornika, korzystając z własnej wiedzy i umiejętności negocjacyjnych. Zazwyczaj przynosi to oczekiwane rezultaty, a wierzyciel otrzymuje zaległą należność. Wszystko to z dbałością o zachowanie pozytywnych relacji biznesowych z dłużnikiem, który jest jednocześnie kontrahentem. W przypadku kancelarii windykacyjnych w ten sposób kończy się 73% spraw.

Oczywiście nie zawsze tak jest. Czasem, zwykle przez problemy finansowe dłużnika, uzyskanie spłaty nie jest możliwe na drodze polubownej. Wtedy w grę wchodzą działania twarde, czyli windykacja sądowa i komornicza.

Wówczas wierzyciel otrzymuje od firmy lub kancelarii windykacyjnej informacje na temat możliwych dalszych działań. Dowiaduje się o ewentualnych kosztach i zagrożeniach. Decydując się na postępowanie sądowe, powierza kancelarii kolejne czynności i formalności, co prowadzi do ostatecznego zakończenia sprawy.

Pieczęć kancelarii robi lepsze wrażenie

Nie ma wątpliwości, że obecność pieczęci kancelarii prawnej działa motywująco na dłużnika. Powód jest prosty: taki dokument sugeruje, że wierzyciel nie zawaha się podjąć dalszych kroków prawnych. Dysponuje wsparciem prawników, co zwiększa szanse na odzyskanie należności na drodze sądowej. Dlatego tak wiele spraw z udziałem kancelarii kończy się właśnie na etapie polubownym.

Poza tym pomoc prawnika to ogromna oszczędność czasu. Samodzielne prowadzenie windykacji wiąże się z koniecznością sprawdzenia wielu przepisów i procedur. Za to prawnicy działają w pełni legalnie i zgodnie z wypracowanymi, zgodnymi z prawem zasadami. Podejmowane przez nich czynności są sprawdzone i skuteczne, co udowadnia m.in. liczba wygranych spraw. Oprócz tego pomoc prawnika eliminuje ryzyko wystąpienia błędów, np. źle napisanego pozwu czy niedotrzymywania terminów.

Podsumowanie: firma czy kancelaria windykacyjna?

Wnioski są następujące: dobra kancelaria windykacyjna jest tym, co daje większą gwarancję sukcesu w starciu z dłużnikiem. Pozwala na rozwiązanie sprawy w sposób polubowny, a w razie problemów na płynne przejście do postępowania sądowego i komorniczego.

Oczywiście kancelaria kancelarii nierówna. Dlatego warto celować w te podmioty, które specjalizują się w windykacji należności i zatrudniają zespół ekspertów oraz doświadczonych prawników. W przypadku Łodzi, można skorzystać np. z usług kancelarii RPMS: https://rpms.pl/windykacja-lodz/, która oferuje darmową wycenę i wstępną weryfikację sprawy. Dzięki temu od razu sprawdzimy, czy nasza sytuacja kwalifikuje się do postępowania windykacyjnego i jak wyglądają ewentualne koszty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy