Reklama

Reklama

Dobra passa Monopolis trwa. Kolejny najemca nowej wieży zapewnił jej komercjalizację na poziomie 80%.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Dobra passa Monopolis trwa. Kolejny najemca nowej wieży zapewnił jej komercjalizację na poziomie 80%. - Zdjęcie główne

Dobra passa Monopolis trwa | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Rok 2022 przyniósł światu wielkie zmiany i z pewnością nie można zaliczyć go do łatwych. Natomiast trzeba przyznać, że w kontekście najmu okazał się on wyjątkowo udany dla Monopolis. Ostatnie miesiące minionego roku pozwoliły bowiem sfinalizować kolejną dużą umowę. Szeregi najemców zasili firma z tzw. wielkiej czwórki.

Reklama

KPMG jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi doradcze, działającą obecnie w 143 krajach i zatrudniającą ponad 265 000 pracowników w firmach członkowskich na całym świecie. W Polsce od 1990 r. świadczy usługi audytorskie i inne usługi poświadczające, usługi z zakresu doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego oraz rachunkowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria prawna KPMG Law, kompleksowe usługi prawne. Firma zatrudnia ponad 2100 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Jak zauważa Marcin Włodarczyk, Dyrektor Regionalny z Działu Powierzchni Biurowych w Łodzi: „Tę transakcję możemy opisać jako przykład znalezienia rozwiązań typu win-win. Jako Colliers reprezentowaliśmy KPMG w Polsce – firmę doradczo-audytorską. Pod uwagę wzięliśmy wiele kryteriów wyboru najlepszej lokalizacji. Wieża M3 w Monopolis okazała się idealnym miejscem dla takiego najemcy jak KPMG, bo oferuje wysokiej klasy architekturę, prestiż miejsca, topową lokalizację, a jednocześnie spełnia najwyższe normy techniczne. Nie bez znaczenia była cała oferta tego wyjątkowego w skali europejskiej, wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis, cechującego się przecież dodatkowo bardzo łódzkim, postindustrialnym klimatem. Dopięcie na ostatni guzik transakcji, gdzie po obu stronach mamy tak znamienitych partnerów, stawia przed doradcą wiele wyzwań, ale satysfakcja z sukcesu jest ogromna”.

Firma KPMG zdecydowała się wynająć całe 11 piętro, które wyróżnia doskonały widok na panoramę naszego miasta. Otwarcie biura planowane jest wiosną, obecnie trwają prace aranżacyjne. Anna Celichowska, członek Zarządu Virako Sp. z o.o. i dyrektor ds. komercjalizacji dodaje: „Muszę przyznać, że tak, jak wszyscy, obawialiśmy się wpływu sytuacji zewnętrznej na sektor wynajmu powierzchni biurowych. Jednak Monopolis ma już ugruntowaną pozycję na łódzkim rynku i jesteśmy zadowoleni z liczby zapytań ze strony potencjalnych najemców. Sfinalizowanych procesów także sukcesywnie przybywa. Potwierdzeniem niech będzie stopień komercjalizacji Monopolis, który kształtuje się na poziomie 90% dla pierwszego etapu i prawie 80% dla drugiego etapu. Myślę, że to dobra wróżba na rok 2023.”

Monopolis – wiele w jednym

Monopolis to wpisująca się w dziedzictwo pofabrycznych, łódzkich zabudowań przestrzeń, która stanowi mozaikę funkcji kulinarnych i kulturalnych. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Monopolis to jeden kompleks skrywający wiele polis: 7 restauracji, biura, zielony pasaż, Scenę Monopolis, Muzeum Polmosu, Monosferę Kreatywności dla dzieci i galerie sztuki. To doskonałe połączenie biur, sztuki, kultury i rozrywki. Pofabryczny kompleks jest flagową inwestycją Virako – polskiej firmy deweloperskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy