Drzwi bezprzylgowe mają skrzydło, które po zamknięciu nie wystaje poza obręb ościeżnicy. Nie widać też wtedy chowanych w ościeżnicy zawiasów. Zamknięte drzwi przylgowe tworzą więc jedną płaszczyznę złożoną ze skrzydła i ościeżnicy. Otwarte skrzydło takich drzwi ma jednolitą, gładką krawędź.
Tradycyjne drzwi przylgowe mają z kolei charakterystyczne wcięcie w krawędzi skrzydła, czyli przylgę. Dzięki przyldze skrzydło drzwi tylko częściowo chowa się ościeżnicy, a częściowo na nią zachodzi. Gdy drzwi przylgowe są zamknięte, widać wyraźny uskok pomiędzy płaszczyzną skrzydła a ościeżnicy. Po stronie, na którą otwierają drzwi, widoczne są też zawiasy.
Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – które z nich są popularniejsze?
Drzwi przylgowe to klasyczne rozwiązanie. Ciągle są też popularniejsze w polskich domach i mieszkaniach. Dotyczy to zwłaszcza tych nieruchomości, w których kluczowa jest izolacja termiczna. Przy konstrukcji przylgowej łatwiej bowiem zapewnić bardzo wysoką szczelność.
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe są natomiast coraz chętniej wybierane zamiast przylgowych, bo świetnie wpisują się w nowoczesne trendy. Rośnie również ich dostępność i opłacalność. Dobrze pokazuje to oferta drzwi bezprzylgowych PORTA na stronie https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-bezprzylgowe.
Drzwi bezprzylgowe cieszą się coraz większym uznaniem. U większości modeli skrzydeł drzwiowych z oferty PORTA można zastosować ościeżnicę bezprzylgową – licującą się ze skrzydłem (m.in. w nowej kolekcji PORTA 4 ŻYWIOŁY czy kolekcji PORTA VECTOR PREMIUM lub PORTA DESIRE). Nie różnią się one ceną od tych samych skrzydeł w wersji przylgowej.
Całkowity koszt drzwi wewnętrznych bezprzylgowych będzie jednak nieco wyższy niż przylgowych, bo wymaga montażu na specjalnej, droższej ościeżnicy.
Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – czym się różnią w praktyce?
Regulowana ościeżnica z zawiasami 3D i wzmocnionymi kieszeniami na zawiasy sprawia, że drzwi bezprzylgowe są wyjątkowo trwałe. Niewątpliwe przyciągają również uwagę i intrygują, a otwarte skrzydło wygląda, jakby miało masywniejszą krawędź.
Czym się różnią się drzwi przylgowe od bezprzylgowych pod względem montażu i użytkowania? W drzwiach bezprzylgowych zamocowanie skrzydła jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Bardziej skomplikowana jest też regulacja zawiasów. Zdecydowanie warto więc zamówić drzwi bezprzylgowe wraz z profesjonalną usługą montażu.
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe – kiedy sprawdzą się szczególnie dobrze?
Architekci i projektanci wnętrz cenią wszechstronność i wyjątkowy charakter drzwi bezprzylgowych. Co to znaczy i w jakich wnętrzach takie rozwiązanie będzie dobrym wyborem? Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe to strzał w dziesiątkę, gdy lubisz minimalizm i gładkie powierzchnie. Mogą być też bardzo eleganckie, zwłaszcza z szerokimi listwami ościeżnicy.
Drzwi bezprzylgowe harmonijnie uzupełnią wiele nowoczesnych wnętrz. Świetnie pasują do stylu industrialnego, skandynawskiego czy eklektyzmu. Sprawdzą się także do mniejszych pomieszczeń i węższych korytarzy – wprowadzą do nich nieco harmonii i równowagi.
– Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.