reklama

Drzwi bezprzylgowe, czyli jakie? Co to znaczy drzwi bezprzylgowe i kiedy warto je wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Drzwi bezprzylgowe, czyli jakie? Co to znaczy drzwi bezprzylgowe i kiedy warto je wybrać? - Zdjęcie główne

Co to znaczy drzwi bezprzylgowe i kiedy warto je wybrać? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieDrzwi bezprzylgowe zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach. Jak je rozpoznać i co sprawia, że harmonijne komponują się z wnętrzami w różnych stylach? Jakie są różnice pomiędzy klasycznymi drzwiami przylgowymi, a bezprzylgowymi? Podpowiadamy, co to są drzwi bezprzylgowe i kiedy będą szczególnie dobrym wyborem.

Co to są drzwi bezprzylgowe? Co to znaczy, że drzwi są przylgowe?

Drzwi bezprzylgowe mają skrzydło, które po zamknięciu nie wystaje poza obręb ościeżnicy. Nie widać też wtedy chowanych w ościeżnicy zawiasów. Zamknięte drzwi przylgowe tworzą więc jedną płaszczyznę złożoną ze skrzydła i ościeżnicy. Otwarte skrzydło takich drzwi ma jednolitą, gładką krawędź. 

Tradycyjne drzwi przylgowe mają z kolei charakterystyczne wcięcie w krawędzi skrzydła, czyli przylgę. Dzięki przyldze skrzydło drzwi tylko częściowo chowa się ościeżnicy, a częściowo na nią zachodzi. Gdy drzwi przylgowe są zamknięte, widać wyraźny uskok pomiędzy płaszczyzną skrzydła a ościeżnicy. Po stronie, na którą otwierają drzwi, widoczne są też zawiasy. 

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – które z nich są popularniejsze?

Drzwi przylgowe to klasyczne rozwiązanie. Ciągle są też popularniejsze w polskich domach i mieszkaniach. Dotyczy to zwłaszcza tych nieruchomości, w których kluczowa jest izolacja termiczna. Przy konstrukcji przylgowej łatwiej bowiem zapewnić bardzo wysoką szczelność.

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe są natomiast coraz chętniej wybierane zamiast przylgowych, bo świetnie wpisują się w nowoczesne trendy. Rośnie również ich dostępność i opłacalność. Dobrze pokazuje to oferta drzwi bezprzylgowych PORTA na stronie https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-bezprzylgowe

Drzwi bezprzylgowe cieszą się coraz większym uznaniem. U większości modeli skrzydeł drzwiowych z oferty PORTA można zastosować ościeżnicę bezprzylgową – licującą się ze skrzydłem (m.in. w nowej kolekcji PORTA 4 ŻYWIOŁY czy kolekcji PORTA VECTOR PREMIUM lub PORTA DESIRE). Nie różnią się one ceną od tych samych skrzydeł w wersji przylgowej.

Całkowity koszt drzwi wewnętrznych bezprzylgowych będzie jednak nieco wyższy niż przylgowych, bo wymaga montażu na specjalnej, droższej ościeżnicy.

 

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – czym się różnią w praktyce?

Regulowana ościeżnica z zawiasami 3D i wzmocnionymi kieszeniami na zawiasy sprawia, że drzwi bezprzylgowe są wyjątkowo trwałe. Niewątpliwe przyciągają również uwagę i intrygują, a otwarte skrzydło wygląda, jakby miało masywniejszą krawędź. 

Czym się różnią się drzwi przylgowe od bezprzylgowych pod względem montażu i użytkowania? W drzwiach bezprzylgowych zamocowanie skrzydła jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Bardziej skomplikowana jest też regulacja zawiasów. Zdecydowanie warto więc zamówić drzwi bezprzylgowe wraz z profesjonalną usługą montażu. 

 

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe – kiedy sprawdzą się szczególnie dobrze?

Architekci i projektanci wnętrz cenią wszechstronność i wyjątkowy charakter drzwi bezprzylgowych. Co to znaczy i w jakich wnętrzach takie rozwiązanie będzie dobrym wyborem? Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe to strzał w dziesiątkę, gdy lubisz minimalizm i gładkie powierzchnie. Mogą być też bardzo eleganckie, zwłaszcza z szerokimi listwami ościeżnicy.

Drzwi bezprzylgowe harmonijnie uzupełnią wiele nowoczesnych wnętrz. Świetnie pasują do stylu industrialnego, skandynawskiego czy eklektyzmu. Sprawdzą się także do mniejszych pomieszczeń i węższych korytarzy – wprowadzą do nich nieco harmonii i równowagi.

 

– Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy