Reklama

Efektywne zarządzanie projektami w branży budowlanej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Efektywne zarządzanie projektami w branży budowlanej - Zdjęcie główne

Efektywne zarządzanie projektami w branży budowlanej | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Projekty budowlane to przedsięwzięcia, które nie należą do łatwych do zrealizowania. Planowanie, realizacja, kontrola, monitorowanie, zamykanie — na każdy etap składają się dziesiątki mniejszych lub większych zadań, wykonywanych przez specjalistów z wielu dziedzin. Pracują oni z użyciem różnego rodzaju narzędzi budowlanych, z wykorzystaniem różnorakich materiałów. Tak dużo składowych powoduje, że o pomyłkę, opóźnienie czy awarię jest bardzo łatwo. Jak mimo to doprowadzić poważną inwestycję do końca? Wykorzystać oprogramowanie ERP stworzone dla branży budowlanej.

 

Odpowiednie zarządzanie dokumentacją

Każdy projekt budowlany wiąże się z tonami dokumentów, które należy nie tylko przechowywać, ale również na bieżąco z nich korzystać. Pomocne w tym jest odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia tworzenie i archiwizowanie dzienników budowy, projektów, pozwoleń, rysunków, protokołów i innych ważnych danych. Dzięki rozwiązaniom zlokalizowanym w chmurze i połączeniu ich z urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi, pracownicy firmy swobodnie mogą korzystać z wszelkich dokumentów, bez potrzeby jeżdżenia z biura do biura.

Sprawna komunikacja w zespole

Efektowne zarządzanie prowadzonym projektem w dużej mierze bazuje na dobrze skomunikowanym zespole. Monitorowanie, planowanie i realizacja powierzonych zadań nie byłaby możliwa bez kontaktu z poszczególnymi osobami zaangażowanymi w przedsięwzięcie. Specyfika branży budowlanej nie sprzyja częstym kontaktom pracowników zatrudnionym w biurze z ekipą pracującą na budowie. Niedogodność tą można pokonać poprzez wdrożenie systemu ERP dedykowanego branży budowlanej. Umożliwia on komunikowanie poprzez urządzenia mobilne z jednoczesnym dostępem do niezbędnych dokumentów.

Planowanie i bieżące modyfikowanie zadań

Kluczem do modelowo prowadzonego projektu budowlanego jest bieżące planowanie i modyfikowanie przebiegu prac. To nie lada wyzwanie, by ukończyć wszystkie etapy w wyznaczonym czasie, mieszcząc się przy tym w założonym budżecie. Z pomocą może przyjść system ERP dedykowany dla branży budowlanej. Daje on narzędzia do kontroli projektu na każdym etapie. Umożliwia również realną ocenę wydajności i jakości realizowanych założeń. Osoba koordynująca otrzymuje wgląd i porównanie stanu rzeczywistego do planu bazowego.

Narzędzie do efektywnego zarządzania projektami w branży budowlanej znajdziesz na: https://xplusglobal.com/pl/construction/

Bieżący monitoring poparty raportami

Planowanie prac w naturalny sposób przechodzi w monitorowanie postępów z użyciem odpowiednich raportów. Do danych, które powinny być na bieżąco przechowywane, należą m.in. codzienne raporty z placu budowy, listy kontrolne, protokoły inspekcji, notatki ze spotkań czy karty czasu pracy. Cyfrowe raporty, dane zgromadzone w chmurze, które łatwo przefiltrujesz i odnajdziesz interesujący Cię dokument — to możliwości, jakie daje system ERP. Pozwala uniknąć ślęczenia nad raportem w wersji papierowej. Łatwo stworzysz go na urządzeniu mobilnym i bez problemu wyślesz do osób, których dotyczy.

Mobilność, która umożliwia realizację celów

Kluczowym elementem scalającym sprawną realizację projektu jest dostęp do systemu nie tylko w biurze. Specyfika branży budowlanej sprawia, że pracownicy muszą się przemieszczać między biurem a placem budowy. Odpowiednio wdrożony system ERP musi umożliwiać dostęp do niezbędnych dokumentów i kontaktów w każdym miejscu i czasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy