Reklama

Fundusze Europejskie budują wspólnotowość w Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Fundusze Europejskie budują wspólnotowość w Łodzi - Zdjęcie główne

Fundusze Europejskie budują wspólnotowość w Łodzi | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Współpraca i solidarność to jedne z głównych wartości Unii Europejskiej, które są realizowane za pomocą Funduszy Europejskich na terenie całego województwa łódzkiego. Różne inicjatywy i projekty, od prowadzenia działań na rzecz cyfryzacji, przez rewitalizację terenów zdegradowanych i poprawę infrastruktury, ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój turystyki, aż po dbanie o środowisko naturalne i przejście na niskoemisyjną gospodarkę lokalną, pomagają spajać lokalne społeczności i tworzyć lepszą przyszłość regionu wraz z Funduszami Europejskimi.

Ludzi łączy poczucie przynależności do zamieszkiwanego miejsca oraz wspólne interesy, cele, potrzeby i marzenia. Fundusze Europejskie, pomagając w realizacji wspólnych przedsięwzięć, kształtują zdolność do tworzenia więzi i współdziałania w każdym powiecie województwa łódzkiego.

Solidarność podstawą zmian

Mnogość inwestycji i ciągłych zmian następujących w regionie dzięki dotacjom z Unii Europejskiej przyczynia się do tworzenia i umacniania więzi społecznych wśród lokalnych społeczności. Inicjatywy takie jak Pikniki Województwa Łódzkiego, czy podróżowanie po województwie i wakacyjne zwiedzanie regionalnych perełek architektonicznych oraz zrewitalizowanych miast, pomagają tworzyć wspólnotowość. Działania Unii Europejskiej budują zatem regionalną solidarność przez osiąganie wspólnych celów prowadzących do rozwoju regionu.

Fundusze Europejskie w Łodzi

Budowanie solidarności dzięki inwestycjom Funduszy Europejskich jest możliwe m.in. w ramach projektów skierowanych na rozwój infrastruktury w Łódzkiem. Projekt „Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi" pozwoli nam wspólnie z Funduszami Europejskimi przebudować wybrane odcinki linii tramwajowych, zmodernizować zajezdnię tramwajową Chocianowice, a także zakupić 30 niskopodłogowych tramwajów z klimatyzacją. Projekt ma przyczynić się do zmniejszenia zatłoczenia motoryzacyjnego w Łodzi, poprawy płynności ruchu i bezpieczeństwa, oraz ograniczenia emisji CO₂ do atmosfery i zmniejszenia zanieczyszczania środowiska na terenie miasta. Bezpieczna, sprawna i przyjazna środowisku komunikacja w Łodzi jest kluczowa w budowaniu solidarnej społeczności lokalnej.

Dbanie o komfort transportu publicznego i bezpieczeństwo mieszkańców jest równie istotne, co troska o środowisko naturalne, dlatego też w Łódzkiem zrealizowaliśmy z pomocą Funduszy Europejskich projekt „Odnowienie oznakowania szlaków turystycznych w parkach krajobrazowych województwa łódzkiego wraz z uzupełnieniem systemu informacji turystyczno-przyrodniczej”. W ramach tej inwestycji ponad 960 kilometrów szlaków turystycznych – pieszych i rowerowych – uzyskało nowe oznakowanie, dzięki któremu turyści odwiedzający malownicze parki krajobrazowe województwa łódzkiego nie będą mieli problemu ze znalezieniem właściwej ścieżki. Wspomniany projekt umożliwił również zainstalowanie kilkudziesięciu nowych tablic informacyjnych. Warto dodać, że wytyczone i nowo oznakowane ścieżki nie są przypadkowe – mają zachęcić turystów do korzystania z uporządkowanej infrastruktury i zapobiec dewastacji cennych przyrodniczo obszarów województwa łódzkiego. Nienaruszone środowisko naturalne i możliwość poznawania wspaniałych parków krajobrazowych w regionie to jeden ze sposobów budowania solidarności i wspólnotowości lokalnej między mieszkańcami województwa łódzkiego.

Wspólne cele

Podane przykłady projektów, które przy wsparciu Funduszy Europejskich realizowane są na terenie Łodzi, to tylko niektóre z działań podejmowanych na rzecz budowania wspólnotowości i spajania społeczności lokalnych. Fundusze Europejskie, jako siła napędowa zmian, pomagają nam osiągać wspólne założenia, cele i marzenia, oraz tworzyć lepsze jutro dla solidarnych społeczności w Łodzi.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: [email protected].

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy