Reklama

Reklama

Jak często chodzić do dentysty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jak często chodzić do dentysty? - Zdjęcie główne

Jak często chodzić do dentysty? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Większość Polaków omija gabinety stomatologiczne szerokim łukiem, umawiając wizytę u dentysty dopiero wtedy, kiedy stan uzębienia pozostawia wiele do życzenia. Warto podkreślić, że próchnica negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego też nie warto odkładać leczenia zębów na ostatnią chwilę, szczególnie że dolegliwości bólowe z tym związane są naprawdę nieprzyjemne.

Reklama

Kiedy umówić wizytę u dentysty?

Każdy dentysta Łódź jest zgodny co do tego, że wizyty w gabinecie stomatologicznym nie warto odkładać. Dorosły powinien odwiedzać stomatologa raz na 6 miesięcy, a jeśli panicznie boi się takiej wizyty, to dopuszczalne są przerwy sięgające 12 miesięcy. W przypadku dzieci takie wizyt należy odbywać jeszcze częściej, nawet co 4 miesiące.

Wizyty u dentysty wcale nie powinny mieć związku z dolegliwościami bólowymi, chociaż dla większości osób właśnie z tym się kojarzą. Regularne wizyt tak naprawdę pozwalają na wykrycie nawet niewielkich zmian, dzięki czemu wizyty nie są bolesne i stresujące. Gdy ząb zaczyna boleć, oznacza to, że wizyta jest spóźniona o co najmniej kilka miesięcy. Wówczas należy szukać szybkiej pomocy stomatologa i nie można bagatelizować problemu, jeśli np. dolegliwości ustępują po środkach przeciwbólowych.

Ząb nie boli więc po co umawiać wizytę?

Większość z nas wychodzi z założenia, że przecież ząb nie boli, próchnicy nie widać, w takim razie, po co tracić czas i pieniądze na wizytę u dentysty? Kiedy nic złego się nie dzieje, jest to najlepszy czas na wizytę kontrolną. Dentysta Łódź może zauważyć nawet niewielki ubytek czy inną nieprawidłowość, której my sami nie zauważymy, ale za jakiś czas poczujemy.
Warto wykonać również zdjęcie panoramiczne, dzięki któremu widać to, co dzieje się pod plombami. Perfekt stomatologia to miejsce, w którym takie wizyty najlepiej jest odbywać co pół roku. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się lęku przed stomatologiem — regularne kontrole sprawiają, że nieprawidłowości wcześnie wykryte można wyleczyć bezboleśnie, a wizyty są krótkie i pozbawione stresującej atmosfery.

Ryzyko związane z odwlekaniem wizyty u dentysty

Odwlekanie wizyt u dentysty nie jest dobrym pomysłem. Bolący ząb nie jest objawem miejscowego problemu, bowiem próchnica jest uważana za chorobę, która ma negatywny wpływ na cały organizm. Jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, ponieważ bakterie bytujące w chorych zębach mogą przenosić się wraz z krwią. Rozwój próchnicy postępuje i z niewielkiego ubytku w kilka miesięcy może powstać spora "dziura" - próchnica jest bolesna, a jej leczenie nie należy do przyjemnych.

Im większy ubytek, tym dłuższe i mocniejsze jest borowanie zęba, a przy rozległych ubytkach znieczulenie nie zawsze działa w 100%. Takiej sytuacji można uniknąć, wystarczy umówić się na wizytę w Perfekt stomatologia znacznie wcześniej. Im późniejsza jest wizyta, tym wyższe prawdopodobieństwo leczenia kanałowego, a nawet ekstrakcji zęba. Warto również podkreślić, że o ile leczenie próchnicy jest bezpłatne w ramach NFZ, nie można tego samego powiedzieć o leczeniu kanałowym.

Artykuł we współpracy merytorycznej z: http://www.perfektstomatologia.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy