Reklama

Jak długo idą paczki do Włoch? Sprawdźmy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jak długo idą paczki do Włoch? Sprawdźmy! - Zdjęcie główne

Paczka do Włoch | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Korzystanie z usług firmy kurierskiej jest doskonałym sposobem na szybkie przekazanie potrzebnych rzeczy osobie znajdującej się w innym kraju. Możliwość wysłania paczki do Włoch rozwiązuje wiele problemów w sytuacji, gdy nie ma czasu i środków na podróżowanie. Dodatkowym atutem jest krótki czas realizacji usług. Dzięki temu można szybko dostarczyć prezent urodzinowy czy materiały potrzebne do pracy lub nauki.

Paczka do Włoch – koszt wysyłki i ubezpieczenia

Wysyłka paczek do Włoch jest obecnie nie tylko bardzo prosta, ale też dostępna dla wszystkich. Aby nadać paczkę z prezentem, nie trzeba nawet opuszczać domu. Formalność związane z zamówieniem kuriera, a także opłaty za usługę można wnieść za pomocą Internetu. Wystarczy dostęp do komputera, laptopa czy dowolnego urządzenia z przeglądarką. Optymalne są również ceny, zważywszy na to, że koszt podróży do tak odległego kraju z pewnością przekracza możliwości wielu zainteresowanych.

Najtańsza paczka do Włoch to wydatek w wysokości około 90 zł. Dodatkowo wybrane firmy oferują jej bezpłatne ubezpieczenie do kwoty 4 000 zł. W praktyce oznacza to, że wysyłający nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Jednocześnie im większą wysyłasz przesyłkę, tym korzystniejsza jest relacja jej gabarytów do ceny usługi. W niektórych firmach kurierskich za duże paczki do Włoch zapłacisz tyle samo, co za przesyłki o małej wadze i gabarytach.

Jak długo idzie przesyłka kurierska do Włoch?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kosztuje najtańsza paczka do Włoch, możesz skorzystać z usług serwisu Euro-Paka - https://www.euro-paka.pl/paczki-do-wloch. Wpisując odpowiednie informacje do formularza, otrzymasz listę ofert firm, za których pomocą jest możliwa wysyłka paczek do Włoch.

Dane, jakie znajdziesz w każdej z ofert to również:

●    kwota bezpłatnego ubezpieczenia,
●    opcja realizacji usługi w systemie od drzwi do drzwi,
●    cena za usługę,
●    czas realizacji usługi.

Analizując i porównując te informacje, masz okazję wybrać ofertę, dzięki której przesyłka kurierska do Włoch będzie tańsza. Dodatkowo w serwisie masz możliwość śledzenia przesyłki przez cały czas realizacji zamówienia. Dzięki temu wiesz, gdzie paczka aktualnie się znajduje i czy została już doręczona.

Wysyłka paczek do Włoch a czas realizacji usługi

Dla wielu klientów korzystających z usług firm kurierskich z pewnością cenną informacją będzie ta o czasie realizacji usługi. Wiedząc, jak długo idzie paczka do Włoch, możesz zaplanować jej wysłanie w takim terminie, aby dotarła na czas. Ma to szczególne znaczenie, gdy wysyłasz prezent na urodziny, Gwiazdkę czy ślub.

Firmy kurierskie zazwyczaj szacują czas dostarczenia przesyłki do adresata na 2-3 dni robocze. Zazwyczaj jest on liczony od następnego dnia po dniu odebrania paczki do Włoch przez kuriera. Oznacza to, że jeśli złożysz zlecenie w poniedziałek, a kurier zabierze paczkę tego samego dnia, adresat niemal na pewno otrzyma ją w środę lub czwartek.

Jak pakować i adresować paczki do Włoch?

Wysyłka paczki do Włoch nie różni się zbytnio od tej, jaką realizuje się na terenie kraju. Paczka powinna być odpowiednio zapakowana i starannie zaadresowana, aby bez problemu trafiła do adresata. Podróż do Neapolu czy Rzymu trwa jednak znacznie dłużej niż do Krakowa, czy Gdańska. Dlatego niezbędne jest szczególnie staranne zabezpieczenie zawartości przesyłki.

Dobrym sposobem jest zapakowanie wszystkich rzeczy w folię bąbelkową oraz wypełnienie nią pustych przestrzeni. Cenne dokumenty czy inne papiery dodatkowo można umieścić w specjalnych kartonowych tubach lub sztywnych teczkach, czy pudełkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy