Reklama

Jak obniżyć koszt polisy za ubezpieczenie ciągnika siodłowego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jak obniżyć koszt polisy za ubezpieczenie ciągnika siodłowego? - Zdjęcie główne

Jak obniżyć koszt polisy za ubezpieczenie ciągnika siodłowego? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Polisa OC to produkt, który obowiązkowo musi posiadać każdy właściciel pojazdu. Dotyczy to również kierowców ciągników siodłowych, którzy podczas długich tras szczególnie narażeni są na różnego rodzaju ryzyka mogące wydarzyć się na drodze. Chociaż ubezpieczenie to nie należy do najtańszych, istnieją również metody na obniżenie jego kosztu - poznaj je w poniższym artykule!

Obowiązkowe ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Zgodnie z przepisami, każdy pojazd w naszym kraju musi być ubezpieczony. Obowiązek posiadania polisy OC dotyczy zatem również kierowców ciągników siodłowych, którzy w razie braku ubezpieczenia nie tylko muszą liczyć się z wysoką karą finansową, ale i kosztami, jakie będą musieli pokryć z własnej kieszeni w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest niezbędne zwłaszcza w przedsiębiorstwach transportowych - wszelkie szkody pokryte zostaną z ubezpieczenia, zamiast z budżetu firmy.

Jaki jest koszt ubezpieczenia ciągników siodłowych?

Wykupując tego rodzaju polisę należy liczyć się z dość wysokim kosztem. Na cenę OC wpływa bowiem kilka istotnych czynników, w tym między innymi to, czy dany ciągnik siodłowy porusza się wyłącznie po drogach krajowych, czy również zagranicznych. Oprócz zakresu terytorialnego, ubezpieczyciele uwzględniają też dane dotyczące pojazdu i dotychczasową historię ubezpieczeniową kierowcy. OC ciągnika siodłowego to wydatek od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy rocznie - pamiętaj, że wiele kwestii może mieć znaczący wpływ na ostateczną cenę. Warto też poznać kilka sposobów, które pozwolą ci nieco zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Które z nich zaliczają się do najskuteczniejszych?

Ubezpieczenie całej floty

Jednym z najlepszych sposobów na obniżenie kosztu polisy jest ubezpieczenie od razu całej floty firmowych samochodów. Według definicji towarzystw ubezpieczeniowych, małą flotą będzie określona flota licząca do 7 pojazdów, zaś dużą 20 pojazdów i więcej. Zbiorowe ubezpieczenie kilku lub kilkunastu ciągników siodłowych będzie znacznie bardziej opłacalne, niż objęcie polisą każdego z nich osobno. 

Weryfikacja osobistych potrzeb

Zamiast kupować samo OC, warto zdecydować się dodatkowo na inne warte uwagi w przypadku ciągników siodłowych produkty, jak na przykład AC, Assistance, NNW lub Zielona Karta. Pakiet polis będzie atrakcyjny cenowo i co istotne, zyskasz dzięki niemu znacznie szerszy zakres ochrony. Przed wyborem rozszerzenia zweryfikuj potrzeby swojej firmy, aby wybrać kompleksowe zabezpieczenie, dzięki któremu możesz sporo zaoszczędzić. 

Porównywarki ubezpieczeń

Porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń online to dobry sposób na znalezienie najtańszej polisy. W ten sposób wygodnie i w krótkim czasie porównasz ze sobą oferty wielu ubezpieczycieli, co pozwoli ci wybrać dla siebie najlepszą propozycję. Pamiętaj jednak, że koszt polisy może w rzeczywistości okazać się wyższy - tak jak wspomnieliśmy wcześniej, cena zależna jest od wielu czynników, dlatego też najlepiej w drugim kroku osobiście skonsultować się z doradcą wybranej firmy, który przedstawi ci spersonalizowaną ofertę. 

Współpraca z brokerem ubezpieczeniowym

Znalezienie właściwej oferty i wynegocjowanie najkorzystniejszych warunków umowy zyskasz, decydując się na wsparcie brokera ubezpieczeniowego. Do zadań tego eksperta należą między innymi ocena ryzyka firmy oraz prowadzenie negocjacji z firmami ubezpieczeniowymi celem zawarcia korzystnej umowy, dzięki czemu wybrana polisa będzie w pełni pokrywać twoje potrzeby. 

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego?

Na stronie https://ubezpieczamy24.com znajdziesz ubezpieczenie ciągnika siodłowego kompleksowo dopasowane do twoich potrzeb, które jednocześnie pozwoli ci sporo zaoszczędzić. Skorzystaj z formularza dostępnego na naszej stronie i oddaj sprawy w ręce doświadczonych doradców, dzięki czemu zyskasz kompleksową ochronę w atrakcyjnej cenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy