Reklama

Reklama

Jak skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak skorzystać z pożyczki pozabankowej? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Niezależnie, czy staramy się o kredyt hipoteczny, czy gotówkowy – istnieje ryzyko, że nasz wniosek zostanie odrzucony. Powodów może być wiele. Jak się okazuje, istnieje kilka rozwiązań, które warto rozważyć, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji. Co zrobić w przypadku odmowy wniosku? Różnice między kredytem a pożyczką Jak wziąć szybką pożyczkę? Podpowiadamy, jakie alternatywy istnieją dla kredytów i na jakie warto się zdecydować.

Reklama

Co zrobić w przypadku odmowy wniosku?

To, co zawsze warto zrobić, to sprawdzić ranking kredytów gotówkowych przed podjęciem decyzji. Znajdziemy je na wielu stronach internetowych, które uwzględniając różne parametry, przedstawiają nam najkorzystniejszą opcję. Warto zapoznać się z wszystkimi wytycznymi, które należy spełnić, by nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Jeżeli jednak mimo wielu naszych starań, bank odmawia nam kredytu, a zależy nam na pieniądzach w krótkim czasie, warto rozważyć inne rozwiązania. Jednym z nich jest odwiedzanie różnych instytucji bankowych i ubieganie się o kredyt w innych miejscach. Według niektórych sposób ten jest pozbawiony sensu – skoro jedne bank odmówił nam udzielania kredytu, najprawdopodobniej zrobi to i kolejny. Co więcej, formalności związane ze składaniem wniosków kredytowych i oczekiwanie na decyzję, mogą potrwać kilka dni, co jest niekorzystne, gdy pilnie potrzebujemy gotówki. Warto również rozważyć skorzystanie z kredytu, w którym wymagania są nieco mniejsze, a źródło dochodu nie musi pochodzić wyłącznie z umowy o pracę na czas nieokreślony. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/t.

Istnieje jednak jeszcze jedno rozwiązanie, jakim są pożyczki pozabankowe w przypadku odmowy ze strony banku. Tutaj mamy do wyboru dwie opcje: pożyczka krótkoterminowa – najczęściej na 30 dni oraz pożyczka długoterminowa.

Różnice między kredytem a pożyczką

Mimo że te dwa terminy dla wielu z nas wydają się oznaczać to samo, w rzeczywistości kredyt bankowy a pożyczka znacznie się od siebie różnią. Przede wszystkim, kredyt gotówkowy jest udzielany tylko i wyłącznie przez banki oraz instytucje bankowe, a ich podstawą jest Prawo bankowe. Z kolei pożyczki może udzielić każda osoba fizyczna lub też bank, zaś podstawę prawną stanowi Kodeks cywilny.

To, co różni te dwa rodzaje wsparcia finansowego, to również czas oczekiwania na pieniądze. Decydując się na kredyt, musimy liczyć się z czasem oczekiwania na gotówkę, który nierzadko trwa kilka dni, a nawet kilka tygodni. Wzięcie pożyczki związane jest z o wiele mniej skomplikowaną procedurą, co skutkuje tym, że „chwilówkę” możemy otrzymać nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku.

Jak wziąć szybką pożyczkę?

Obecnie wiele firm proponuje wzięcie szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu. Jest to udogodnienie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić nieco czasu i skorzystać z wzięcia pożyczki w kilka chwil. Cala procedura jest niezwykle prosta.

Warto zacząć od zapoznania się z ofertami poszczególnych firm i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Gdy już dokonamy porównania, powinniśmy wybrać okres zobowiązania oraz okres spłaty. Jest to niezwykle ważne, by dopasować te parametry do swoich możliwości, dzięki czemu uda nam się spłacić swoje zobowiązanie w terminie. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku pożyczkowego, w którym podajemy takie dane jak: nazwisko i imię, PESEL, adres zamieszkania, dane dotyczące dowodu osobistego. Niezbędne będą również takie informacje jak: adres e-mail, numer telefonu i numer konta bankowego. Po uzupełnieniu wniosku następuje proces weryfikacyjny, który najczęściej trwa kilka minut i kończy się uzyskaniem decyzji pożyczkowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy