Reklama

Jakich domów szukają osoby chcące zamieszkać w Łodzi? Jak kształtują się ceny?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jakich domów szukają osoby chcące zamieszkać w Łodzi? Jak kształtują się ceny? - Zdjęcie główne

Domy w Łodzi - ceny i inne informacje | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Miasto Łódź to samo serce Polski, geograficzna stolica kraju. Miasto rozwija się szybko, więc zamieszkanie w Łodzi jest dla wielu czymś bardzo atrakcyjnym. Powiemy od domach w Łodzi, ich dostępności, cenach, o tym, czego może spodziewać się osoba kupująca dom w Łodzi.

Łódź - miasto pod wieloma względami wyjątkowe

Każdy Łodzianin wie, że jego miasto jest największym ośrodkiem dokładnie w centralnym punkcie Polski. Turyści odwiedzający Łódź często mogą usłyszeć od mieszkańców podkreślenie tego faktu, co Łodzianie czynią zresztą z pewną dumą. Położenie aglomeracji jest więc wyjątkowo sprzyjające, a ponadto bliskość Warszawy i ścisłe z nią kontakty (ekonomiczne, kulturalne, społeczne), czynią z Łodzi jedno z najciekawszych miejsc zamieszkania w kraju. W ostatnich dekadach słynne tradycje Łodzi związane z wielkim przemysłem nie tyle zostały zatarte, co wyparły je bardziej nowoczesne rozwiązania, choć w mieście pamięta się o wielkich fabrykach włókienniczych czy chemicznych. Nowoczesna Łódź to miasto, w którym po prostu chce się mieć dom, ponieważ poziom rozwoju tego skupiska można określić jako właściwie europejski - Łodzianie mają dostęp do dobrej infrastruktury, kultury, rozrywki, w tym mieście także wiele się zarabia.

Łódź jest świetnie skomunikowana, kultywuje wiele tradycji (np. słynna na całym świecie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera), a badania pokazują, że Łodzianie należą do najszczęśliwszych mieszkańców kraju. Nic więc dziwnego, że zakup domu w Łodzi to bardzo chwytliwa propozycja. Ile zapłacimy za dom w Łodzi?

Domy w Łodzi - ceny i inne informacje

Jednym z najlepszych miejsc w sieci do zapoznania się z ofertą domów w Łodzi jest niezastąpiony serwis Gratka.pl. Domy w Łodzi na Gratka.pl - wraz ze szczegółowymi opisami, w całym bogactwie swojej oferty - bardzo dobrze odzwierciedlają lokalny rynek nieruchomości, w tym ceny, a także inne możliwości dla zainteresowanych. Krótki rekonesans po tym serwisie uwidacznia, że łatwiej w Łodzi jest kupić dom nowy niż po poprzednim właścicielu. Dzieje się tak dlatego, że miasto rozbudowuje się w szybkim tempie, przybywa inwestycji. Administracyjne nazewnictwo w Łodzi zrezygnowało z podziału na dzielnice, ale ich nazwy wśród Łodzian nadal funkcjonują i można powiedzieć, że największym zainteresowaniem w Łodzi cieszą się domy w okolicach Górnej, Polesia, Śródmieścia. W tych prestiżowych lokalizacjach domy są też najdroższe. Dla przykładu: 30-letni dom w Śródmieściu (kamienica), to koszt około 1 200 000 złotych (znacznie mniej niż w pobliskiej Warszawie). Za nowy dom na Widzewie o powierzchni 140 m2 zapłacimy około 650 000 złotych. To stawki orientacyjne, ale wymierne. Koszty zakupu domu wzrastają w Łodzi z roku na rok tak jak w całej Polsce, ale chętnych nie brakuje, a ofert jest pod dostatkiem.

Rynek nieruchomości w Łodzi

Gdy kupujemy dom w Łodzi, warto też odwiedzić ekspertów od rynku nieruchomości z Morizon.pl (https://www.morizon.pl/domy/lodz/). Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Łodzi to 1 444 511 zł (5822 zł/m²).

Najwięcej domów w Łodzi sprzedaje się w centralnych punktach miasta. Tam też rozpoczęto lub niedawno ukończono najwięcej inwestycji. Nowe budynki szybko zastępują stare - Łódź wybrała kierunek ku przyszłości. Widzimy też, że im bliżej centrum tego “centralnego” miasta kraju, tym droższe grunty. Najlepsze lokalizacje są nawet kilkukrotnie droższe niż obrzeża miasta, ale - biorąc pod uwagę inflację, wielkie ożywienie na rynku nieruchomości pomimo pandemii, wzrastające nadal ceny materiałów budowlanych - piękna Łódź w porównaniu do innych dużych miast Polski pozostaje miejscem dostępnym cenowo dla szerszego ogółu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy