Reklama

Jakie wybrać ogrodzenie panelowe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jakie wybrać ogrodzenie panelowe? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Ogrodzenia panelowe są aktualnie najczęściej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem. Takie płoty charakteryzują się trwałością, a także atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Inwestorzy decydują się na wspomniane rozwiązanie również z uwagi na prosty montaż. Coraz częściej jednak pojawia się pytanie, czy zdecydować się na ogrodzenia panelowe od producenta, czy z marketu. Czas rozstrzygnąć tę kwestię!

 

Płot postawiony na nieruchomości to jeden z najważniejszych jej elementów. Ogrodzenia sprawiają, że działki stają się kompletne, a tym samym podkreślają walory budynku oraz otoczenia. Efekt taki osiągany jest m.in. przez ogrodzenia panelowe. Stały się one najpopularniejszym rozwiązaniem, stosowanym zarówno wokół domów, jak i siedzib firm, parków logistycznych, magazynów, urzędów, a nawet placów zabaw i obiektów sportowych. Tylko jakie ogrodzenia panelowe wybrać? Te, które można kupić bezpośrednio u producenta, czy może te, które są dostępne w marketach? Sprawdźmy!

Czym się charakteryzują ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe to najczęściej spotykane płoty postawione na nieruchomościach. Wyróżniają się one nieskomplikowaną budową, w której tkwi urok i ciekawy styl. Płoty panelowe stworzone są z przęseł wykonanych ze stalowych drutów ułożonych pionowo oraz poziomo. Mogą one być proste, jak w modelach 2D, a także z subtelnymi przetłoczeniami, jak w modelach 3D.

Szerokość standardowych paneli wynosi 2,5 m. Ich montaż odbywa się poprzez przykręcenie do stalowych słupków za pomocą specjalnych obejm - w zależności od umiejscowienia przęsła (np. obejm początkowych lub narożnych). Proces ten jest nieskomplikowany i możliwy do wykonania przez większą część roku kalendarzowego. Jedynie temperatury poniżej -20 stopni Celsjusza są w stanie powstrzymać fachowe ekipy przed montażem ogrodzeń panelowych, co zwiększa ich przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Jakie wybrać ogrodzenia panelowe? Od producenta, czy z marketu?

Dostępność ogrodzeń panelowych jest bardzo duża. Można je zakupić bezpośrednio od producenta, ale także w marketach budowlanych. W którym z tych miejsc możemy dostać produkt w pełni spełniający oczekiwania?

Ogrodzenia panelowe z marketu budowlanego

Market budowlany, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce, gdzie można dostać praktycznie wszystkie przedmioty niezbędne do prowadzenia budowy, czy też remontów. Możliwy jest w nich również zakup ogrodzeń panelowych. Należy jednak zwrócić uwagę na ich jakość. Przeważnie jest to produkt dostarczany hurtowo, sprzedawany po dość niskiej cenie. Ta nie powinna zwodzić inwestorów, ponieważ kryją się za nią cieńsze druty, często z niewielką warstwą cynku. Tym samym nie są to rozwiązania trwałe.

Ponadto w marketach budowlanych nie jest możliwe otrzymanie na już wszystkich możliwych wysokości ogrodzeń panelowych. Zazwyczaj są to wybrane parametry, które są najpopularniejsze. Jeśli zatem potrzebny jest płot wyższy lub niższy, jest on niedostępny w markecie.

W markecie nie ma również możliwości personalizacji przęseł ogrodzenia panelowego. Mowa o malowaniu proszkowym na kolor, który będzie pasować do budynku lub otoczenia. Mniejszy jest także stopień doradztwa klientowi w wyborze dogodnego rozwiązania.

Ogrodzenia panelowe bezpośrednio od producenta

Oferta producenta ogrodzeń panelowych kontrastuje z tym, co można spotkać w markecie budowlanym. Jest on skupiony na jednym produkcie we wszystkich możliwych jego wariantach. Jeśli zatem potrzebny jest płot o wysokości innej, niż najpopularniejsza, u producenta jest on dostępny zazwyczaj od ręki.

Jakość wykonania ogrodzenia panelowego dostępnego bezpośrednio od producenta jest na wyższym poziomie, porównując do tego, które oferują markety budowlane. Przede wszystkim druty mają odpowiednią grubość, a także są wykonane z najlepszej stali. Do tego producent dba o trwałość produktu, zanurzając go w rozgrzanym cynku, który dociera do całej powierzchni paneli - również ich połączeń. To zapewnia ochronę przed korozją, a także zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Przewagą oferty producenta jest także możliwość otrzymania ogrodzenia panelowego w niestandardowym kolorze. Umożliwia to malowanie proszkowe, które bazuje na palecie RAL.

Ponadto producent ogrodzeń panelowych jest doskonałym źródłem informacji o nich, a także wskazówek dotyczących wyboru oraz montażu płotu. Często można się dowiedzieć od niego rzeczy, których próżno szukać gdzie indziej, a pomogą one w doborze i zastosowaniu najlepszego rozwiązania, spełniającego oczekiwania klienta. Dodatkowo producent oferuje profesjonalny montaż, którego nie zaproponuje market budowlany.

Poszukujesz dobrego i taniego ogrodzenia panelowego? Sprawdź firmę Eurofance: https://eurofance.pl/

Podsumowanie

Decydując się na ogrodzenia panelowe, warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości. Taki można dostać bezpośrednio u producenta. Gwarantuje on trwałość płotu przez długie lata, a także dostępność rozmaitych wariantów ogrodzenia (np. o różnych wysokościach). W zakresie cen możliwe są negocjacje, a sam ich poziom jest konkurencyjny w stosunku do rozwiązań znajdujących się w marketach budowlanych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE