Reklama

Reklama

Jesteś rekruterem? Poznaj sposoby na zarabianie pieniędzy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Jesteś rekruterem? Poznaj sposoby na zarabianie pieniędzy! - Zdjęcie główne

Jesteś rekruterem? Poznaj sposoby na zarabianie pieniędzy! | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Zawód rekrutera od lat jest jednym z bardziej popularnych. Co ciekawe, światowa pandemia nowego wirusa nie zmieniła tej sytuacji – zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów nadal jest bardzo wysokie. Większości z nas rekruter kojarzy się z osobą zarabiającą naprawdę dużo. Podpowiadamy jak zarabiać, wykonując ten zawód.

Reklama

Czy rekruterzy nadal są potrzebni?

Wiele osób spodziewało się, że pandemia spowoduje ogromny zastój na rynku pracy. Tymczasem wbrew pierwszym trendom okazało się, że rynek usług HR nadal ma się świetnie, a kolejni specjaliści są naprawdę pożądani. Co więcej, osoby chcące osiągać sukcesy w tej branży muszą dzisiaj dbać o poszerzanie swoich umiejętności i kompetencji. Konkurencja bowiem nieustannie rośnie.

Na jakie zarobki może liczyć rekruter?

Decydując się na wykonywanie tego zawodu, można liczyć na zarobki na średnim poziomie około pięciu tysięcy złotych brutto. To, ile ostatecznie będziemy zarabiać, uzależnione jest jednak od branży, w której świadczyć będziemy swoje usługi, a także miasta. Z reguły zasada jest prosta: im w większym mieście pracuje rekruter, tym na większe zarobki może liczyć. Im bardziej specjalistyczna branża, tym pensja bardziej idzie w górę. Przykładem są rekruterzy z branży IT, których zarobki osiągają rekordowe kwoty.

Co zrobić, aby dobrze zarabiać w branży IT?

Jak wspomnieliśmy, branża IT jest tą, w której rekruterzy mogą liczyć na najwyższe zarobki. Trzeba jednak pamiętać, że tyczy się to tylko tych specjalistów, którzy mają wysokie kompetencje w zakresie nie tylko samej rekrutacji, ale również znają branżę i potrafią sprawdzić wiedzę i umiejętności potencjalnych kandydatów. Aby więc być dobrym rekruterem IT, który zarabia naprawdę dużo, trzeba wiele wysiłku włożyć w proces kształcenia.

Jakie specjalizacje rekruterskie pozwalają na wysokie zarobki?

Jeśli jako rekruter chcesz zarabiać naprawdę dobrze, zrezygnuj z pracy w małej firmie. Realizacja projektów na rzecz macierzystej jednostki nie gwarantuje wysokich zarobków. Dobrze zarabiają rekruterzy proaktywny, którzy nie boją się wyzwań i są w stanie dać z siebie naprawdę dużo. Chcąc cieszyć się wysokimi wpływami na konto, warto postawić na bycie headhunterem, czyli specjalistą, który poszukuje kandydatów na specjalistyczne stanowiska. Pracując jako headhunter, poszukuje się specjalistów najwyższej klasy, którym stawia się naprawdę wysokie wymagania. To praca wymagająca, ale dająca dużą satysfakcję nie tylko w aspekcie finansowym.

Czy warto postawić na współpracę z platformami rekruterskimi?

Rekruterzy, którzy chcą cieszyć się naprawdę dobrymi zarobkami, mogą postawić na współpracę z platformą rekruterską. To świetny sposób na poszerzenie swojego warsztatu pracy i realizowanie kolejnych rekrutacji.
Praca jako rekruter jest naprawdę ciekawa, wymagająca, ale jednocześnie pozwala na osiąganie wysokich zarobków. Aby jednak liczyć na wynagrodzenie na dobrym poziomie, trzeba być specjalistą wysokiej klasy, a jednocześnie nie bać się sięgać po nowoczesne rozwiązania usprawniające pracę.
Jeżeli chcesz zostać rekruterem, to koniecznie zapoznaj się z platformą rekrutacyjną Jobllegro.com/recruiter

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy