Krzesła plastikowe — zalety i wady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Krzesła plastikowe — zalety i wady - Zdjęcie główne

Krzesła plastikowe | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Plastik to materiał wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Określenie to jest dosyć uogólnione, gdyż wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje plastiku: polipropylen i PCV (polichlorek winylu). Do produkcji krzeseł ogrodowych wykorzystuje się przede wszystkim polipropylen, gdyż jest bardziej wytrzymały od PCV.

Krzesła z plastiku — najważniejsze zalety 

Do najważniejszych zalet krzeseł plastikowych należy odporność na działanie wilgoci, lekkość (łatwość w transporcie) i niska cena. Co więcej, dzięki specyficznej technologii produkcji krzesła polipropylenowe można praktycznie dowolnie kształtować, dzięki czemu różnorodne pod kątem wyglądu i stylistyki. Krzesła plastikowe mogą też wyróżniać się ciekawą kolorystyką. Polipropylen można łatwo barwić, dzięki czemu meble ogrodowe mogą być zielone, czerwone, a nawet niebieskie i żółte. Krzesła te są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą postawić na niestandardowe rozwiązania w swoim ogrodzie. 

Krzesła polipropylenowe — wady i ograniczenia 

Niestety, krzesła plastikowe mają też swoje wady. Co ciekawe, wynikają one nieraz z ich atutów. Jedną z nich jest np. niewielka masa. Jest ona poważną wadą w trakcie np. silnego wiatru, który może z łatwością przewrócić, a nawet zniszczyć mebel. Wadą jest też podatność na oddziaływanie promieniowania UV. Tańsze krzesła plastikowe źle znoszą długie oddziaływanie promieni słonecznych, co objawia się blaknięciem kolorów. Trzeba też uczciwie przyznać, że meble plastikowe nie są odporne na duże obciążenia i bezpośrednie oddziaływania mechaniczne. Krzesła szybko gną się i pękają, co z łatwością weryfikują np. dzieci. 

Plastikowe krzesła — komfort użytkowania 

Faktem jest, że krzesła plastikowe nie należą do najwygodniejszych mebli. Łatwo się nagrzewają, w związku z czym przesiadywanie na nich może być dość męczące. Problem ten można ograniczyć poprzez zastosowanie specjalnych nakładek, dzięki którym powierzchnia mebla staje się miękka, wygodna i nie jest tak podatna na działanie promieni słonecznych. Nie można też zapominać, że większość mebli z tworzywa sztucznego posiada podłokietniki, które znacząco podnoszą komfort siedzenia. Krzesła z plastiku można łatwo utrzymać w czystości. Ich gładka, pozbawiona porów powierzchnia nie wchłania zanieczyszczeń tak, jak np. drewno. 

Plastik a niskie temperatury 

Wadą plastiku jest podatność na działanie niskich temperatur. Dlatego zaleca się, aby krzesła z polipropylenu i PCV były na okres zimowy chowane do garażu lub domowego magazynku. Istnieje ryzyko, że w tak niskiej temperaturze meble zaczną pękać i nie będą się nadawać do eksploatacji w porze letniej. 

Popularność krzeseł plastikowych wynika przede wszystkim z ich zastosowania. Większość Polaków lubi wypoczynek na świeżym powietrzu, a do tego meble z tworzywa sztucznego nadają się idealnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy