Reklama

ŁÓDŹ WSPIERA AKTYWNOŚĆ ZAWODOWĄ OSÓB POWYŻEJ 29. ROKU ŻYCIA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

ŁÓDŹ WSPIERA AKTYWNOŚĆ ZAWODOWĄ OSÓB POWYŻEJ 29. ROKU ŻYCIA - Zdjęcie główne

Łódź wspiera aktywność zawodową | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Od 20 grudnia 2021 roku można nadsyłać wnioski w ramach nowego konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi. Zgłoszone projekty mają wspierać aktywność zawodową osób po 29. roku życia. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 stycznia 2022 roku, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wszystkie podmioty, prócz osób fizycznych, chyba że prowadzą one działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych.

W ramach konkursu bezpośrednią pomoc otrzymają osoby bezrobotne i bierne zawodowo, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Do takich grup zaliczają się m.in. osoby w wieku ponad 50 lat, kobiety, osoby niepełnosprawne, a także osoby o niskich kwalifikacjach. Wsparciem mogą zostać również objęci bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat, nie należący do wymienionych grup. Jednak ich udział we wsparciu pochodzącym z naboru nie może przekroczyć 20 procent liczby wszystkich bezrobotnych, którzy otrzymają pomoc. 

Osoby, które zostaną objęte wsparciem będą mogły liczyć na udział w kilku rodzajach programów aktywizacji zawodowej. W pierwszej grupie programów znajdują się pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe oraz identyfikacja potrzeb uczestników. Drugą grupę stanowią usługi, które pomogą bezrobotnym podnieść ich kompetencje i kwalifikacje, np. szkolenia. Trzeci rodzaj pomocy to z kolei staże i praktyki zawodowe, czyli instrumenty pomagające zdobyć doświadczenie zawodowe. 

Wnioski konkursowe należy składać w wersji elektronicznej, za pośrednictwem specjalnego generatora wniosków. Generator jest dostępny pod adresem https://wup-fundusze.lodzkie.pl. Stronę ze szczegółami naboru znajdziesz natomiast tutaj. 

Ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy konkurs jest kolejnym w ostatnich latach konkursem, którego stawką jest dofinansowanie projektów zakładających wsparcie aktywności zawodowej osób po 29 roku życia. Jednym z najciekawszych działań tego typu w Łodzi są 4 edycje projektu „Czas na zmiany – aktywizacja zawodowa mieszkańców obszaru rewitalizacji miasta Łodzi”. Główny cel wszystkich odsłon projektu stanowiło podniesienie kwalifikacji zawodowych 765 osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Projekt pochłonął środki w łącznej wysokości ponad 17,5 miliona złotych. Ponad 15 milionów złotych jego wartości pokryły dofinansowania z Funduszy Europejskich. 

   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy