Reklama

Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie

Opublikowano: pon, 20 gru 2021 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Nowe trasy kolejowe łączą województwa. Po 12 latach przywrócona została linia kolejowa pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim w Łódzkiem a Skarżyskiem-Kamienną w województwie świętokrzyskim. To nie jedyne nowe połączenie, jakie pojawiło się w rozkładzie jazdy PKP.

Przywracanie zlikwidowanych przed laty linii kolejowych to efekt walki rządu Zjednoczonej Prawicy z tzw. wykluczeniem komunikacyjnym. Pociągi między Tomaszowem a Skarżyskiem-Kamienną powróciły na trasę 13 grudnia. Tę dobrą dla pasażerów obu sąsiadujących ze sobą województw przekazali podczas konferencji prasowej na dworcu w Tomaszowie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

- To, że po dwunastu latach uruchamiamy połączenie pasażerskie z Tomaszowa do Skarżyska-Kamiennej jest przede wszystkim zasługą determinacji samorządów wojewódzkich i parlamentarzystów, którzy o to zabiegali – powiedział wiceminister infrastruktury.

W nowym rozkładzie jazdy pociągi relacji Tomaszów-Skarżysko-Kamienna zatrzymują się na trzydziestu stacjach i przystankach kolejowych. Dzięki temu połączenie jest dostępne dla dużej liczby pasażerów.

- Wznawiamy kolejną zlikwidowaną linię kolejową, ale nie poprzestaniemy na tym. Chcemy stworzyć dla mieszkańców jak najszerszą sieć połączeń z sąsiednimi województwami, dlatego uruchamiamy również połączenia do Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Włocławka, Radomia - mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE