Reklama

Reklama

Łódzkie na plus

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Dobra wiadomość dla przyszłych mam. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia kobiet trafi do szpitala im. Madurowicza w Łodzi. Będą to m.in. nowy ultrasonograf, laparoskopy i histeroskopy czyli urządzenia do badania ginekologicznego z wykorzystaniem mikrokamerki. Aparatura trafi na oddziały ginekologiczno-położnicze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi, którego częścią jest Ośrodek Szpitalny im. Madurowicza.

Reklama

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał w umowę z dyrektorem szpitala Romanem Bocianem dotyczącą przekazania na ten cel 2,7 miliona złotych. Sygnatariuszom towarzyszył Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który już zapowiedział, że na najbliższej sesji Sejmiku WŁ złoży wniosek o uzupełnienie tej kwoty o kolejne 300 tys. zł z budżetu województwa.

Razem z wcześniej przekazanymi pieniędzmi z budżetu województwa szpital im. Pirogowa będzie mógł realizować przedsięwzięcia za ponad 14 mln zł. Część inwestycji już jest w toku: modernizowane i wyposażane w sprzęt są dwie sale operacyjne, sala pooperacyjna, wybudowane zostaną dwie duże windy.

Studenci - sportowcy rywalizowali we Łódzkiem

Łódzkie pożegnało uczestników Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022. To było 16 dni sportowej walki i wielkich emocji. Igrzyska rozgrywane były w 20 dyscyplinach, na 20 arenach. Sportowcy - kilka tysięcy zawodników z ponad czterdziestu krajów Europy - rywalizowali między innymi w siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, tenisie, pływaniu, wspinaczce.

- Serdecznie dziękuję, że jako sportowcy-akademicy odwiedziliście nasz regon, bo  wypełniliście go radością i śpiewem. Szczególnie dziękuję reprezentacji Ukrainy. To wy, nasi młodzi przyjaciele, dumnie nieśliście błękitno-żółtą flagę, budziliście sympatię i byliście tą częścią sportowej rodziny, która pozwoliła pokazać, że solidarność środowiska akademickiego i sportowego jest z wami - mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba podczas ceremonii zamknięcia igrzysk w hali Sport Arena w Łodzi.

Zapraszamy na dożynki

A już 21 sierpnia Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku. W Parku Solidarności wystąpią m.in. grupa Turnioki, Dawid Kwiatkowski, Feel i Ray Wilson, ale atrakcji będzie dużo więcej. Zapraszamy!

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy