Reklama

Reklama

Łódzkie na plus

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Ryneczki „Prosto od rolnika”, jakie samorząd województwa łódzkiego uruchomił w Łodzi, okazały się pełnym sukcesem. Tłumy łodzian ruszyły po warzywa, owoce, wędliny, jajka czy miód. W ramach projektu rolnikom udostępniono bezpłatne miejsca do handlu przy ul. Drewnowskiej i w pobliżu Portu Łódź. Oba miejsca zapraszają w soboty.

Reklama

Kupujących zaskoczył i ucieszył asortyment. Na rynkach mogą dostać produkty, jakich trudno szukać na funkcjonujących dotąd bazarach, a do tego mają pewność że dostają je prosto od producentów.

Rolnicy są zadowoleni z darmowych miejsc i dostępności, bo samochodami dostawczymi mogą dojechać w zasadzie do samych straganów, co umożliwiało łatwy rozładunek.

- Rolnicy zgłaszali potrzebę, aby móc wjechać do Łodzi i handlować bez potrzeby zatrudniania pośredników i mówili, że takiej możliwości nie mają – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.  – Z drugiej strony docierały do mnie sygnały od mieszkańców Łodzi, którzy chcieli w swoim mieście przyjść na ryneczek i kupować tam towary bezpośrednio od producentów. Połączyliśmy więc potrzeby rolników i mieszkańców Łodzi.

No to pomagaMY

Na pierwszym Walnym Zgromadzeniu zebrali się delegaci stowarzyszenia „PomagaMY”. Przypomnijmy, że samorządy skrzyknęły się i utworzyły fundusz, którym będą dysponować na wypadek klęsk żywiołowych.

- Łączymy siły, żeby szybko reagować na nadzwyczajne sytuacje. Łączy nas chęć pomocy mieszkańcom – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Na walnym przedstawiciele 40 samorządów wybrali zarząd. Dziś budżet „PomagaMY” to ponad 500 tys. zł, z czego 300 tys. zł to wkład samorządu województwa łódzkiego. Wszystko wskazuje na to, że budżet się zwiększy, bo chęć przystąpienia do stowarzyszenia zgłosiło 14 kolejnych samorządów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy