Marzysz o oczku wodnym w ogrodzie? Oto co musisz kupić!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Marzysz o oczku wodnym w ogrodzie? Oto co musisz kupić! - Zdjęcie główne

Oczko wodne w ogrodzie | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Piękny, zadbany ogród z mnóstwem zieleni i kwiatów jest marzeniem wielu osób posiadających własny dom. Atrakcyjnym urozmaiceniem jest także oczko wodne. Jeśli znajduje się ono na Twojej liście marzeń ogrodniczych, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co musisz skompletować, aby móc go stworzyć!

Marzy Ci się wyjątkowy, unikalny ogród? Kochasz przyrodę i ciekawe rozwiązania z nią związane? Oczko wodne będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Wcześniej przekonaj się jednak, co musisz kupić, aby jego utworzenie było możliwe. 

Baza pod oczko wodne

W cenie około 300-600 zł możesz kupić wygodną i estetyczną bazę pod oczko wodne. Wystarczy, że wykopiesz w swoim ogrodzie dziurę odpowiadającą rozmiarem wybranej przez Ciebie bazie, a następnie umieścić ją w tym miejscu. Będzie ona stanowić wytrzymałe dno dla całego projektu. Przeważnie wykonana jest z bezpiecznego polietylenu, odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne. Taka baza nie tylko ułatwia montaż oczka wodnego, ale i zapewnia jego szczelność na długie lata. 

Napowietrzacz do oczka wodnego

Mechaniczne dostarczanie powietrza za pomocą napowietrzaczy to najskuteczniejszy sposób na zapewnienie odpowiednich ilości tlenu w Twoim oczku wodnym. Pamiętaj, że jest ono szczególnie narażone na brak powietrza w letnie upały oraz zimowe mrozy. Taki napowietrzacz możesz zamontować w suchym, osłoniętym miejscu – powietrze będzie dostarczane do wody poprzez rurkę. 

Filtr i grzałka do oczka wodnego

Bez filtra i grzałki rybki miałyby nikłe szanse na przetrwanie. Filtr odpowiada za oczyszczanie wody, w innym razie szybko zauważyłbyś w niej glony i zanieczyszczenia. Z kolei grzałka służy do utrzymania względnie stałej temperatury wody. Pamiętaj, aby zawsze montować napowietrzacz jak najdalej od filtra, co pozwoli na zwiększenie przepływu wody. 

Rybki i roślinność do oczka wodnego

Możesz zdecydować się na rybki do oczka wodnego, jednak pamiętaj, że wybór gatunków ma tu ogromne znaczenie. Nie powinny być one inwazyjne względem siebie, najlepiej też, aby miały podobne wymagania środowiskowe. Najpopularniejszym wyborem są karasie, choć do dyspozycji masz wiele różnych gatunków, także egzotycznych. Postaw na młode rybki, które szybko zaaklimatyzują się w nowym miejscu. 

Równie szeroki jest wybór roślin – jaskry, trzciny, lilie wodne, rozpławy i wiele więcej. Dobieraj je tak, aby były zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Tworzą bowiem środowisko do życia dla Twoich rybek. Nie zapomnij również o zapasie pokarmu dla zwierząt wodnych. Choć będą one żywić się również naturalnie, w określonych sytuacjach wymagają dokarmienia, np. przed zimą.

Materiał na dno oczka wodnego

Oczko wodne musisz czymś wysypać, zwłaszcza jeśli planujesz mieć w nim roślinność. Podłoże do roślin wodnych to najczęściej starannie dobrana mieszanka piasku, gliny, ziemi i torfu. Posiada odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze, sprzyjające wzrostowi roślin wodnych, jednocześnie zmniejszając ryzyko rozwoju niepożądanych glonów. 

 

– Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy