Reklama

Moje miasto Łódź – dlaczego warto tu mieszkać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Moje miasto Łódź – dlaczego warto tu mieszkać? - Zdjęcie główne

Łódź – dlaczego warto tu mieszkać? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Miasto Łódź budzi wiele różnych skojarzeń. Dla jednych jest to centralnie położona miejscowość z ogromnym potencjałem. Inni zachwycają się jej zabytkowym centrum, postindustrialnym charakterem i awangardową tradycją. Jedno jest pewne – w Łodzi mieszka się wygodnie i ciekawie. To przyjemne miasto do życia, które stwarza wiele szans i możliwości.

Łódź jest modna!

Jeszcze kilkanaście lat temu statystyczni łodzianie nie byli szczególnie zachwyceni faktem, że mieszkają akurat w tej, a nie innej lokalizacji. Wyludniające się centrum, eksurbanizacja i niszczenie zabudowań postindustrialnych to kilka spośród czynników, które wpływały na negatywny obraz Łodzi i to nie tylko wśród mieszkańców.

Na skutek licznych starań, rewitalizacji obszarowej, remontów i różnego typu inwestycji udało się Łodzi zerwać z wizerunkiem ponurego miasta, które utraciło swą dawną świetność. Obecnie na terenach po dawnych szwalniach i fabrykach mieszczą się klimatyczne lofty, restauracje, kawiarnie, sklepy, miejsca spotkań i wydarzeń kulturalnych. 

Wizerunek Łodzi zmienił się wraz z postępującą rewitalizacją, ale też wraz z nowymi inwestycjami. Imponująco prezentuje się nowy dworzec Łódź Fabryczna, wokół którego zaprojektowano zupełnie nową dzielnicę, która ma stać się nowym centrum miasta. Dzisiejsza Łódź to miasto stawiające na rozwój, rewitalizację, zieleń i lepszy transport zbiorowy. 

W Łodzi mieszkania nie mają zaporowych cen

Kolejnym ważnym czynnikiem, który sprawia, że perspektywa zamieszkania w Łodzi jest kusząca, to właśnie ceny mieszkań – są one wciąż dość atrakcyjne w Łodzi, a szczególnie wówczas, gdy porówna się je do warszawskich lub krakowskich stawek. 

Obok przystępnych cen mieszkań, warto wspomnieć też o dużej ich dostępności. W Łodzi powstaje wiele nowych realizacji deweloperskich, ale też pojawiają się inwestycje zlokalizowane w centrum, które powstają w ramach działań rewitalizacyjnych. Zainteresowani mogą wybierać spośród mieszkań w nowoczesnym budownictwie, domków na przedmieściach, jak i loftów w starszych dzielnicach miasta. 

Łódź to miasto rozwoju i perspektyw

Centralne położenie Łodzi sprzyja dalszemu rozwojowi miasta, jak i indywidualnym perspektywom jego mieszkańców. Z Łodzi łatwo dostać się do stolicy, jak również do Wrocławia i podróżować w wielu innych kierunkach. W mieście tym pojawiają się oddziały i siedziby dużych firm z branży IT i nowych technologii, a także z wielu innych branż. 

Mieszkając w Łodzi można więc liczyć na znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy. Bez problemu uda się też wytypować odpowiednią szkołę lub uczelnię wyższą dla siebie lub dla dzieci. W Łodzi nie brak również terenów zielonych i rekreacyjnych. Turystów oraz mieszkańców przyciąga łódzkie ZOO, ale też Muzeum Kinematografii. Bardzo ciekawa może być wizyta w Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Miasta Łodzi, jak i w wielu innych placówkach muzealnych, kulturalnych i edukacyjnych w mieście. Na spragnionych zieleni i wypoczynku czekają łódzkie parki, jak choćby Park Poniatowskiego lub Park Baden-Powella. Z Łodzi niedaleko jest do Lasu Bełdowskiego lub do Rezerwatu Przyrody Wiączyń. 

Jak widać, perspektywa zamieszkania w Łodzi jest naprawdę kusząca. To miasto, które ma wiele do zaoferowania swym mieszkańcom i to w dowolnym przedziale wiekowym. 

 Chcesz wiedzieć więcej na temat Rankingu Inwestycji? Sprawdź! https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/lodz/ocena-q3-2022/ 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy