Reklama

Monopolis, czyli biuro z widokiem na Łódź wynajęte dla Avallon MBO

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Monopolis, czyli biuro z widokiem na Łódź wynajęte dla Avallon MBO - Zdjęcie główne

Monopolis, czyli biuro z widokiem na Łódź wynajęte dla Avallon MBO | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie W Monopolis trwają przygotowania do przyjęcia nowego najemcy. Avallon MBO, jeden 
z czołowych polskich funduszy Private Equity, pionier rynku wykupów menedżerskich, właśnie podjął decyzję o przeniesieniu swojej siedziby do kompleksu Monopolis

Kolejny raz okazuje się, że Monopolis przy ul. Kopcińskiego 62 w Łodzi to nie tylko popularne restauracje, kultura ze Sceną Monopolis na czele, ale też doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu. Świadczy o tym fundusz Avallon MBO, nowy najemca Monopolis, który właśnie zdecydował się zamienić swoją dotychczasową siedzibę, na nowoczesny kompleks biurowy, zlokalizowany na terenie dawnych zakładów Monopolu Wódczanego.

„Jako fundusz od samego początku działamy w Łodzi. Inwestujemy w wielu krajach, ale dbamy o lokalne korzenie, pielęgnując łódzką, przedwojenną przedsiębiorczość.  Unikalność miejsca oraz poprzemysłowy charakter Monopolis był dla nas kluczowy przy wyborze nowej siedziby” – mówi Tomasz Stamirowski, założyciel i partner zarządzający Avallon MBO.

Nowa siedziba firmy zajmie 500 mkw powierzchni i powstanie na 10 piętrze wieży Monopolis.
Ta znacząca zmiana z pewnością podkreśli ugruntowaną pozycję Avallon MBO, a także umocni jej postrzeganie na rynku. Otwarcie biura nowego najemcy planowane jest jesienią. Obecnie trwają prace projektowe, które już wkrótce zaowocują przestrzenią idealnie dopasowaną do potrzeb funduszu, a jej pracownikom zapewnią pełen komfort. Zespół liczy w tej chwili 19 osób.

Avallon MBO, zarządza obecnie dwoma funduszami, inwestującymi w Europie Środkowo Wschodniej, dysponując w nich środkami o łącznej wartości ponad 1 miliarda złotych (246 mln EURO).   Fundusz od samego początku działa w Łodzi, a jego założyciele są łodzianami od pokoleń.

Od niemal 25 lat zajmuje się inwestycjami kapitałowymi, inwestując w transakcje wykupów menedżerskich (MBO), konsolidacji, transakcji zagranicznych oraz sukcesji z firmach rodzinnych.  Fundusz posiada zespół mający unikalne doświadczenie zdobyte w ponad 100 dotychczasowych transakcjach oraz olbrzymią bazę kontaktów wśród czołowych menedżerów i właścicieli firm. 

Avallon MBO posiada obecnie w swoim portfelu 8 spółek działających w różnych obszarach biznesowych, od sektora spożywczego, przez zaawansowane geolokalizacyjne rozwiązania IT, po branżę przemysłową. Wśród spółek portfelowych funduszu w przeszłości były m.in. tak uznane marki jak Velvet Care, giełdowa Mangata Holding, czy łódzki Medort, który w ramach inwestycji Avallon zwiększył sprzedaż z 30 do ponad 320 milionów złotych.

„Jesteśmy dumni, że Monopolis spotyka się z tak dużym zainteresowaniem najemców. To świadczy o tym, że miejsce ma już ugruntowaną pozycję na łódzkim rynku nieruchomości biurowych” – mówi Anna Celichowska, członek Zarządu Virako i dyrektor ds. komercjalizacji.

Warto dodać, że Monopolis w transakcji doradzała firma JLL Polska a Spółka Avallon była reprezentowana przez firmę Colliers.

„Decyzja Avallon o wybraniu Monopolis na swoją nową siedzibę pokazuje, że łódzki rynek biur to nie tylko zagraniczni deweloperzy i zagraniczni najemcy. Zarówno Virako – deweloper i właściciel tego wyjątkowego w skali nie tylko lokalnej i regionalnej, ale i europejskiej projektu mix-use, jakim jest Monopolis, jak i Avallon – czołowy fundusz private equity w Polsce i pierwszy prywatny fundusz wykupów menedżerskich w Europie Środkowo-Wschodniej – są firmami nie tylko z polskim kapitałem, ale firmami łódzkimi, mającymi swoje siedziby w naszym mieście – mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers w Łodzi. – To bardzo cieszy. W moim przekonaniu wybranie przez Avallon wieży M3 to nie tylko wybór nowoczesnego biurowca z przepięknym widokiem i wysokiej klasy przestrzeni, ale także decyzja o tym, by być częścią wyjątkowego kompleksu Monopolis z całym bogactwem jego oferty gastronomicznej, kulturalnej i usługowej.”

Jak widać, Monopolis nie po raz pierwszy okazuje się idealnym wyborem dla najemców, którzy szukają wysokiej klasy architektury, prestiżowego miejsca, doskonałej lokalizacji, a jednocześnie takiej przestrzeni, która spełnia najwyższe normy techniczne. Po firmach McCormick i KPMG, Avallon MBO będzie trzecią, która zdecydowała się na wynajem powierzchni w wieży Monopolis 2.0. Biurowiec posiada certyfikat środowiskowy Breeam z oceną Excellent. Warto wspomnieć, że w dawnym Monopolu Wódczanym swoje biura mają już Virako, Clariant, ABB, Digital New Agency i  IRIS Telecommunication.

Przeprowadzka do kompleksu Monopolis, to dla funduszu nie tylko zmiana siedziby wynikająca
z rozrastania się zespołu
, ale także otwarcie możliwości pełnego wykorzystania infrastruktury oferowanej w nowej lokalizacji. Kompleks Monopolis to bowiem doskonałe miejsce na organizację spotkań biznesowych, konferencji oraz szkoleń. To także idealna przestrzeń do nawiązywania relacji z klientami.

***

O Monopolis:

Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, to trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego). Inwestycja ta została doceniona i wyróżniana w kilku prestiżowych plebiscytach. Były to m.in. Prime Property Prize 2020 w kategorii Architektura, European Property Award 2020-2021 w kategoriach Mixed-use Development oraz Commercial Rennovation/Redevelopment, czy najważniejsza MIPIM Award 2020, gdzie Monopolis zostało uznane za najlepszą inwestycję mixed-use na świecie. Ta ostatnia, zwana potocznie Oscarem nieruchomości, to najbardziej prestiżowy, międzynarodowy konkurs branży nieruchomości. W finale Monopolis pokonało 3 inne, spektakularne inwestycje z Singapuru, Montrealu i Bangkoku.

O funduszu Avallon MBO

To doświadczony i zaufany inwestor w dziedzinie wykupów menedżerskich. Od niemal dwudziestu pięciu lat wspólnie z menedżerami realizuje inwestycje w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Uczestniczył w ponad stu transakcjach, a łączna wartość środków, które pozyskał na cele inwestycyjne to ponad 300 mln euro. Obecnie portfolio Avallon MBO obejmuje osiem spółek portfelowych: Marketplanet, EDC Expert, Wosana, Clovin, Norlys, Hortimex, Globema i TES Vsetín. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.avallon.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy