Reklama

Najlepsze lodówki LG w klasie energetycznej C - TOP 3

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Najlepsze lodówki LG w klasie energetycznej C - TOP 3 - Zdjęcie główne

Lodówki LG w klasie energetycznej C - TOP 3 | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Nowe etykiety energetyczne urządzeń AGD obowiązują od 2021, jednak wiele osób jeszcze nie do końca rozumie, dlaczego sprzęty zamiast A++ mają na przykład klasę energetyczną C. Na pierwszy rzut oka - to degradacja, a praktyce - urealnienie. Klasa C to dla lodówki bardzo dobry wynik - zwłaszcza, że mówimy o sprzęcie, który pracuje przez cały czas. Oprócz informacji na temat energooszczędności, na etykiecie odnajdziemy również dane dotyczące klasy hałasu urządzenia. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy lodówkę planujemy postawić w aneksie kuchennym połączonym z salonem. Duże wówczas prawdopodobieństwo, że cicho pracujące urządzenie nie będzie przeszkadzać domownikom.

Modele w klasie energetycznej C znajdziemy u wielu producentów. Dzisiaj chcemy się uważniej przyjrzeć rozwiązaniom proponowanym przez LG. Kilka lat temu marka intensywnie postawiła na rozwój kategorii sprzętów AGD, proponując dopracowane urządzenia w rozsądnej cenie - zwłaszcza gdy porównamy ją z cenami konkurencji. Nic więc dziwnego, że w stosunkowo krótkim czasie sprzęty domowe LG zyskały popularność, która przełożyła się na wiele pozytywnych recenzji. Dokładnie tak jest z lodówkami - warto więc uważnie im się przyjrzeć i wybrać trzy najlepsze modele!

Jak wybrać dobrą lodówkę?

Kwestii, które warto uwzględnić przy wyborze lodówki, jest sporo. Klasa energetyczna jest jedną z nich - głównie dlatego, że przy rosnących cenach prądu dobrze szukać urządzenia oferujące energooszczędne rozwiązania. Jest jednak wiele innych parametrów, które należy rozpatrzeć równie dokładnie. Co do nich zaliczymy?

  • wielkość urządzenia;
  • rodzaj lodówki (do zabudowy, wolnostojąca, z zamrażalnikiem na dole lub side by side)
  • dodatkowe funkcjonalności - jak np. specjalna szuflada na warzywa i owoce, dystrybutor wody;
  • hałas generowany podczas pracy;
  •  

Szukając nowej lodówki dobrze ustalić budżet, którego będziemy się trzymać. Wszystko po to, by realistycznie spojrzeć na dostępne możliwości. W ofercie LG czeka wiele modeli w różnych przedziałach cenowych. Czy ograniczać się tylko do klasy energetycznej C? Znacznie więcej propozycji znajdziemy w niższej klasie, czyli D - dobrze podejść więc do wyboru sprzętu możliwie elastycznie.

Lodówki LG w klasie energetycznej C - polecane modele

Jak wspomnieliśmy wcześniej, klasa energetyczna C według nowej nomenklatury jest wysokim poziomem. Nic dziwnego, że większy wybór urządzeń będziemy mieć w klasie D.

Przyjmując jednak, że szukamy możliwie najbardziej energooszczędnych rozwiązań, warto polecić poniższe modele.

  • LG GBP62DSNCN - chłodziarka w tym modelu ma pojemność 277 l, zamrażalnik - 107 l. Sprzęt generuje hałas na poziomie 35 dB. Warto zwrócić uwagę na szereg innowacyjnych technologii, które zapewniają perfekcyjne chłodzenie, jak na przykład DoorCooling+™ - otwory wentylacyjne z przodu urządzenia pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę, optymalną dla przechowywanej żywności. Lodówka wyróżnia się również eleganckim, minimalistycznym designem.
  • LG GBB72MBVCN - lodówka o takiej samej pojemności jak model omówiony wcześniej. Tutaj również hałas generowany przy pracy to 35 dB. Nie zabrakło technologii pozwalających zachować świeżość produktów na dłużej. Jakich na przykład? Oprócz wspomnianego wcześniej rozwiązania DoorCooling+™, warto zwrócić uwagę na optymalizację wilgoci FRESHBalancer™ czy opcję FRESHConverter™, pomagająca utrzymać idealne warunki dla takich produktów, jak mięso czy ryby.
  • LG GBB72MBVCN1 - kolejna dobrze oceniana lodówka o niskim poziomie generowanego hałasu (35 dB). Znajdziemy tutaj technologie znane z innych modeli tego producenta. Warto powiedzieć dwa słowa o NatureFRESH™, czyli systemowi charakterystycznemu dla lodówek LG, dzięki któremu przechowywane wewnątrz produkty dłużej pozostają świeże. Żywność zachowuje nie tylko wygląd i smak, ale również wszystkie wartości odżywcze.

Lodówki LG w sklepie MediaMarkt zbierają pozytywne recenzje użytkowników - nic dziwnego, to dopracowane sprzęty, działające w oparciu o nowoczesne rozwiązania. Jeśli zależy nam na energooszczędnej lodówce, też mamy w czym wybierać!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy