Reklama

Od czego zależny jest koszty wynajmu hali?

Opublikowano:
Autor:

Od czego zależny jest koszty wynajmu hali? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie

Budowa hal magazynowych i wynajem magazynu to opcje, z których korzystają firmy chcące mieć dostęp do przestrzenie magazynowych dopasowanych do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Często ta druga możliwość uznawana jest za lepsze rozwiązanie. Pytanie jednak z jakimi kosztami wiąże się wynajem? Koszty oczywiście będą różne, finalne kwoty zależą bowiem od wielu aspektów. Jakie czynniki wpływają na koszt wynajmu hali?

Dlaczego wiele firm decyduje się na wynajem?

Wynajem przestrzeni magazynowej ma wiele atutów. Najemca uzyskuje szybki dostęp do potrzebnej przestrzeni, wybór nieruchomości przemysłowych jest zwykle dość duży. Plusem jest także elastyczność i niższe koszty, zwłaszcza te, z którymi musimy się zmierzyć na początku użytkowania.

Koszt wynajmu hali – co na niego wpływa?

Wysokość stałych wydatków, które ponosi najemca zależy od kilku czynników, takich jak np. lokalizacja obiektu. Hale przemysłowe zlokalizowane w niedalekiej odległości od wielkich miast takich jak Warszawa czy Poznań będą droższe niż zbliżone oferty położone na terenie wiejskim, z gorszym dostępem do dróg krajowych oraz istotnych węzłów komunikacyjnych.

Nie bez znaczenia jest dostęp do mediów i wyposażenie nieruchomości przemysłowej. Surowce niezbędne do wielu procesów to prąd, gaz czy woda. Hala, w której dostępne są wszystkie media może być droższa, jednocześnie zapewni ona pełen zakres możliwości produkcyjnych.

Często poszukiwania najemców rozpoczynają się jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Czas oczekiwania na halę o powierzchni przekraczającej 15 000 metrów może wynosić nawet pół roku. Nie dziwi więc fakt, że wynajem na już, wiąże się z większym kosztem.

Wpływ na koszty ma również długość umowy. Większe ulgi mogą być zwykle wynegocjowane w przypadku dłuższego czasu najmu. Znaczenie ma także jakość materiałów wykorzystanych do budowy hali oraz jej wyposażenie, np. w złącza elektryczne dla maszyn.

Hale magazynowe Kalisz – gdzie znajdziesz hale dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa?

Firma Tel RED jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Oferuje wynajem i budowę nowych obiektów zgodnie ze specyfikacjami technicznymi dowolnego typu. Posiada również bogate portfolio gotowych magazynów na sprzedaż w Kaliszu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy