Reklama

Reklama

Od listopada otwarte granice z USA! Korzystaj i zwiedzaj!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Od listopada otwarte granice z USA! Korzystaj i zwiedzaj! - Zdjęcie główne

Podróż do USA | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Świetna wiadomość dla turystów! Od listopada istnieje możliwość swobodnego podróżowania po Stanach Zjednoczonych. Jedyne, o co trzeba zadbać, to o legalizację swojego pobytu. Odbywa się to na specjalnie dedykowanej temu stronie internetowej. W jaki sposób korzystać z tego programu i co umożliwia on podróżnikom? Czy mając ważną wizę do USA, trzeba ubiegać się o esta visa? Prześledźmy najważniejsze zagadnienia związane z tym programem!

Reklama

Visa Viewer Program — przydatne informacje

Visa Viewer Program umożliwia bezwizowe wkraczania na teren USA w celach turystycznych. Programem tym objęci są turyści z ponad 40 państw, w tym z Polski. To świetna wiadomość dla ludzi, którzy planują się wybrać na wycieczkę do Nowego Jorku czy do Hollywood. Jedyne co muszą zrobić to ubiegać się o esta visa. Elektroniczny system autoryzacji przejazdu jest prosty i działa intuicyjnie. Zaletą jest czas, którego nigdy za wiele i zaoszczędzone pieniądze, ponieważ jednorazowa opłata za wypełnienie formularza wynosi około 14 dolarów amerykańskich.

Odpowiedź na wysłany za pośrednictwem strony internetowej wniosek pojawia się bardzo szybko, ponieważ już po 72 godzinach od jego wysłania. Warto wiedzieć, że program ten wyklucza pewne formy przejazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Mowa w tym przypadku o prywatnych jachtach, statkach, samolotach i obiektach wojskowych. Zezwolenie udzielone dzięki ESTA obowiązuje przez 90 dni.

Jak skorzystać z ESTA?

Planując pobyt w USA, nie trzeba się użerać z mnóstwem papierkowej roboty i odwiedzać w tym celu ambasady amerykańskiej. Dzięki Visa Viewer Program bezproblemowy pobyt w Stanach jest możliwy praktycznie od ręki. Należy wypełnić stosowny formularz zgłoszeniowy o wiza ESTA do USA i czekać na odpowiedź. Po uzyskaniu zgody na przylot w celach turystycznych należy wydrukować ją w formie papierowej i okazać celnikom na lotnisku. Można też przedstawić ów zgodę w wersji elektronicznej, za pośrednictwem swojego smartfona.

Strona dedykowana ludziom, którzy ubiegają się o ESTA, jest przejrzysta, dzięki czemu poruszanie się po niej działa intuicyjnie. Dużym plusem są komunikaty z podpowiedziami dla użytkowników. Wypełnić należy określone rubryki we wniosku, podając dane osobowe swoje i osób towarzyszących. Istotny jest również cel podróży i forma przyjazdu. Po uzupełnieniu wniosku należy go wysłać. Ostatni punkt starania się o swobodną podróż do USA uwzględnia czas oczekiwania. Wynosi on 72 godziny i z tego powodu nie zaleca się tego działania na ostatnią minutę.

Wiza do Stanów a ESTA

Posiadacze aktywnych wiz do USA dzielą się na dwie kategorie. Pierwszą z nich są turyści i uczestniczy rozmaitych szkoleń firmowych. Drugą są ludzie, którzy korzystają z wizy pracowniczej. Nie uprawnia ich ona do podróży, lecz do wykonywania obowiązków na terenie Stanów Zjednoczonych. Turyści korzystający z wizy do USA nie muszą jej dublować poprzez udział w programie ESTA. Takie działanie nie miałoby kompletnie żadnego sensu.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku pracowników wykonujących swoje obowiązki na terenie Ameryki. Legitymizują się oni wizą E1 i E2. Nie są oni jednak tak zupełni przekreśleni. Pragnąc wypocząć na łonie amerykańskiej natury i zwiedzić miejsca znane tylko ze szklanego ekranu, trzeba złożyć wniosek o esta visa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy