Poznański deweloper kończy przebudowę historycznego obiektu w śródmieściu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Znajdujący się nieopodal zbiegu ulic Piłsudskiego i Targowej w Łodzi historyczny obiekt warsztatowo-biurowy, w materiałach dewelopera nazywany Budynkiem Warsztatowym, został gruntownie przebudowany. W lutym ruszają odbiory techniczne mieszkań.

Rozbudowa objęła zarówno powiększenie o dodatkowe kondygnacje, jak i przerobienie budowli pod adresem Targowa 53D na 24 kawalerki o metrażach od 28 do 38 m kw., z zachowaniem industrialnego charakteru obiektu. Ocalono także pamiątkę z jego przeszłości: wysoki ceglany komin przy jednej z bocznych ścian. 

Architektoniczna przeszłość Łodzi przeniesiona we współczesność

W obrębie Budynku Warsztatowego zdecydowano się na nawiązanie do historycznych właściwości dawnego warsztatu pod względem zarówno proporcji, jak i elementów dekoracyjnych. Sufity w pomieszczeniach na parterze znalazły się na wysokości aż 351 cm, co daje przyjemne wrażenie przestronności nawet na najbardziej kompaktowych metrażach oraz stwarza liczne możliwości aranżacyjne. Na pozostałych kondygnacjach sufity również znajdują się wyżej niż w większości współczesnych projektów deweloperskich: odpowiednio 291 cm na pierwszym i 272 cm na drugim piętrze. Mansardowy dach z lukarnami nasuwa jasne skojarzenia z przemysłowo-kamieniczną architekturą Łodzi. Zainspirowany dawnym budownictwem przemysłowym charakter budynku podkreślają również ceglane nadproża.

Wygląd przestrzeni wspólnych Budynku Warsztatowego koresponduje z kształtem jego fasady: korytarze i klatki schodowe zaprojektowano w nienachalnym stylu retro, z dużą ilością elementów w kolorach starego złota i czerni, które wprawne oko szybko rozpozna jako nawiązujące do estetyki Art Deco. 

Lokalizacja nie do pobicia i znakomite sąsiedztwo

Industrialny styl w uwspółcześnionej wersji nie jest jedynym, co przyciągnęło do Budynku Warsztatowego inwestorów, którzy wykupili już niemal wszystkie – obecnie w ofercie zostały już zaledwie 4 – mieszkania. Trudno przegapić znakomitą lokalizację tuż przy parku Źródliska i Galerii Łódzkiej, bliską Piotrkowskiej i licznym kluczowym punktom Łodzi. 

Warto wspomnieć o tym, że Budynek Warsztatowy jest częścią projektu Diasfera Łódzka: osiedla mieszkaniowego tworzonego przez pochodzącą z Wielkopolski firmę Duda Development. Wielu spośród mieszkańców i mieszkanek Łodzi usłyszało o Diasferze, gdy pod koniec ubiegłego roku miał miejsce uroczysty wernisaż namalowanego przy niej autorskiego muralu – wydarzenie, w którym brała udział m.in. prezydent Hanna Zdanowska. 

Diasfera, która poza Budynkiem Warsztatowym złożona ma być z 4 budynków w pierzei, obejmujących docelowo 444 mieszkania, to projekt, który nadal się rozbudowuje. Po zakończeniu pierwszego, złożonego z 3 budynków i 199 mieszkań etapu, do którego lokatorzy zaczęli wprowadzać się już w ubiegłym roku, przystąpiono do prac nad kolejnym. Zakończenie przewiduje się na 2023 rok. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy