Reklama

Praca na emeryturze. Gdzie znaleźć dodatkową pracę w niepełnym wymiarze godzin w Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Praca na emeryturze. Gdzie znaleźć dodatkową pracę w niepełnym wymiarze godzin w Łodzi - Zdjęcie główne

Gdzie znaleźć dodatkową pracę w niepełnym wymiarze godzin w Łodzi | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Emerytura nie musi oznaczać koniec kariery zawodowej. Możliwości zarobienia „podwyżki” emerytury jest wiele, najważniejsze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Emerytura nie musi oznaczać koniec kariery zawodowej. Możliwości zarobienia „podwyżki” emerytury jest wiele, najważniejsze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Nie będziemy się nawet sprzeczać z tym że 25-letni kandydaci z doświadczeniem i entuzjazmem są faworytami na rynku pracy. Nie oznacza to jednak, że droga jest zamknięta dla innych wnioskodawców. W tym artykule podpowiemy, gdzie szukać dodatkowa praca dla emerytów w Łodzi.

Wykorzystaj wcześniejsze doświadczenie i wiedzę

Na przykład, jeśli pracowałeś jako księgowy(a) przed przejściem na emeryturę, możesz udzielać porad dotyczących sprawozdawczości podatkowej, a nawet prowadzić ewidencję dla małych firm. Jednym słowem nie rezygnuj z zawodu, szukaj okazji wśród znajomych. Z pewnością nadal masz kontakty z poprzedniego miejsca pracy.

I to oczywiście dotyczy nie tylko księgowych, ale także specjalistów z innych dziedzin: inżynierów, budowniczych, dziennikarzy. Z pewnością istnieje sposób na wykorzystanie swoich umiejętności nawet po przejściu na emeryturę. Szukaj wolnych miejsc pracy na stronach wyszukiwania ofert pracy (takich, jak np. Jooble lub Pracuj PL), w mediach społecznościowych (w grupach, w których oferowane są oferty pracy), a na pewno nie zostaniesz bez zarobków.

Skuteczność wyszukiwania i szanse na udane zatrudnienie mogą wzrosnąć, jeśli zwrócisz się do ekspertów ds. kariery. Doświadczony konsultant widzi sytuację z zewnątrz i ma lepsze informacje na temat rynku pracy i wolnych miejsc pracy, pomoże Ci poprawnie podkreślić Twoje atuty w CV oraz zaproponuje obszary i zawody, w których masz większe szanse na znalezienie pracy.

Zmień obszar działalności

Jeśli nie możesz znaleźć pracy w swojej specjalności, rozważ inne oferty. Na przykład osoby w wieku emerytalnym są często zapraszane na wakaty:

 • Stróżów; 
 • Niań;
 • Kucharzy;
 • Kierowców;
 • Kasjerów;
 • Operatorów call-center.

 Nie przegap tych możliwości

Na przykład, jeśli kochasz i umiesz pysznie gotować, dlaczego nie spróbować siebie jako rodzinnego kucharza? Albo masz samochód i dużo wolnego czasu – możesz zostać taksówkarzem lub poszukać pracy jako kierowca osobisty. I możesz robić na drutach lub szyć na zamówienie – jest mało prawdopodobne, że tak się wzbogacisz, ale możesz zarobić dodatkowe pieniądze. Jednym słowem, musisz przeszukać wszystkie kanały. Na pewno coś wiesz, umiesz lub uwielbiasz robić, ale nawet nie wyobrażałeś sobie, że może to przynieść pieniądze.

Nie rezygnuj z poszukiwań

Znalezienie pracy po 60 latach, a co tu dużo mówić, nawet po 40 latach nie jest łatwym zadaniem. Aby to znaleźć, nie opuszczaj wyszukiwania w połowie. W obliczu jednej porażki przejdź do innej oferty. Wypróbuj różne opcje.

Praca dla emerytów

Pracy w swojej specjalności najczęściej poszukują kobiety w wieku emerytalnym, a wśród osób poszukujących pracy najpopularniejszym zawodem jest księgowa. Poszukują również pracy na wakat sprzątacza, sprzedawcy, administratora, operatora call center. Najmniej popularnym wakatem wśród pań jest kasjer.

Emerytowani mężczyźni najprawdopodobniej zostaną ochroniarzami, kierowcami, inżynierami i kurierami, ale prawie ignorują wakaty czołowych menedżerów. Również emeryci wybierają taksówkę.

Emeryt zawsze może nauczyć się nowych umiejętności. W tym celu uruchomiono program przekwalifikowania. Osoby w wieku emerytalnym i przedemerytalnym uczęszczają bezpłatnie na kursy w państwowych placówkach oświatowych, a po ich ukończeniu otrzymują dyplom.

Jakie są zalety u emerytów

Decydując się na poszukiwanie pracy lub pracy w niepełnym wymiarze godzin w wieku dorosłym, nie kieruj się stereotypami. Pracodawcy zatrudniający starszych pracowników wymieniają ich mocne strony:

 • Wytrzymałość i cierpliwość;
 • Lojalność wobec pracodawcy;
 • Silna motywacja do bycia użytecznym społecznie.
Pracodawcy mają też względy czysto praktyczne: młodzi specjaliści są bardziej ambitni, drożsi, często zmieniają pracę i nie zawsze budzą zaufanie.

Jakich opcji trzymać się z daleka?

W każdym wieku, szukając pracy, należy uważać na oszustów. Co powinno być niepokojące:

 • Proszą o pieniądze za wakat lub zatrudnienie;
 • Zagwarantowane zatrudnienie;
 • Oferują płatne szkolenia;
 • Nie zawierają umowy;
 • Wynagrodzenie jest niewiarygodnie wysokie, mimo że praca „nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności”.

Jak zwiększyć swoje szanse na sukces

Dla osób starszych organizowane są szkolenia, część z nich jest bezpłatna – np. kursy nauczania umiejętności obsługi komputera. Inną opcją jest zdobycie nowej edukacji.

Nie skupiaj się na wieku, skup się na swoich mocnych stronach, doświadczeniu, wyjątkowości, bądź chętny do nauki technologii cyfrowych, bądź elastyczny. Pamiętaj, że szukając pracy, wiele zależy od chęci samego kandydata, jego kondycji fizycznej, zdolności i umiejętności uczenia się nowych rzeczy.

Główną radą dla starszych kandydatów jest dbanie o siebie, stan swojego ciała i ducha. Zachowuj szczere zainteresowanie światem, bądź gotowy do nauki i słuchania młodszych. Przekazuj optymizm, profesjonalizm i miłość do życia, traktując swój wiek jako bogactwo, a nie okoliczność obciążającą. Angażowanie się w biznes, który daje przyjemność i przynosi dochody, może upiększyć życie w każdym wieku.

Emerytura nie jest wyrokiem na spędzenie reszty dni w bezczynności. Większość emerytów poważnie zaangażowanych w poszukiwanie znajduje pracę. Po przeczytaniu tego artykułu jesteśmy pewni, że i Tobie się uda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy