Reklama

Przesyłki międzynarodowe – jak ekspresowo wysłać prezenty dla krewnych z zagranicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przesyłki międzynarodowe – jak ekspresowo wysłać prezenty dla krewnych z zagranicy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Zastanawiasz się, w jaki sposób wysłać paczki z prezentami dla krewnych z zagranicy, aby w bezpieczny sposób dotarły do twojej rodziny? Jest na to szybki i prosty sposób, który nie wymaga zbyt wiele zachodu! W naszym artykule wyjaśniamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat paczek międzynarodowych, a także, z jakich opcji wysyłki skorzystać wysyłając prezenty za granicę.

Wysyłka paczki poza granice kraju – jakiego kuriera wybrać?

Najszybszym i najprostszym sposobem na dostarczenie paczki z prezentami dla krewnych jest oczywiście wysyłka paczki międzynarodowej za pośrednictwem kuriera. Na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi, a każdy przewoźnik ma inny cennik, który może różnić się w zależności od rodzaju przesyłki.

Wysyłka kurierem paczki międzynarodowej to najbardziej dostępny i bezpieczny sposób na wysyłkę zagraniczną. Przesyłki są oczywiście rejestrowane, a każdy z przewoźników oferuje śledzenie przesyłki zagranicznej za pośrednictwem specjalnej aplikacji lub strony internetowej przewoźnika.

Wśród kurierów obsługujących nadania zagraniczne są m.in. takie firmy jak DPD, FedEx, GLS i UPS. Możesz w łatwy i bezpieczny sposób nadać przesyłki zagraniczne m.in. w serwisie ShipCenter.pl. Wystarczy zaznaczyć kraj nadania oraz kraj odbioru przesyłki, wybrać z listy dostępnego przewoźnika obsługującego przesyłki międzynarodowe, uzupełnić niezbędne dane i opłacić przesyłkę.

Ceny u różnych przewoźników mogą być inne. Mają na to wpływ takie czynniki jak waga paczki, opakowanie, wymiary, usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenie i ekspresowe doręczenie. Ekspresowe przesyłki zagraniczne są zazwyczaj droższe od tych zwykłych. Zanim wybierzesz najwłaściwszą ofertę, koniecznie zmierz swoją paczkę, a także określ jej wagę. To pozwoli Ci oszacować, która opcja wysyłki jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia i przede wszystkim najtańsza.

Jak zapakować paczkę do wysyłki zagranicznej?

Zabezpieczenie paczki zagranicznej musi być szczególnie precyzyjne ze względu na to, że paczka międzynarodowa pokona o wiele dłuższą drogę, niż ta krajowa. Będzie także kilka razy sortowana, a więc częściej narażona na ewentualne uszkodzenia. Najbezpieczniej będzie zapakować przesyłkę w grubszy karton o kształcie prostopadłościanu, wolne przestrzenie wypełnić miękkim materiałem, jak gazety, papier lub folia bąbelkowa, a wszystkie ścianki kartonu zakleić taśmą. Można dodatkowo owinąć paczkę stretchem, ale zazwyczaj jest to opcja dodatkowa i nie trzeba zabezpieczać paczki aż tak solidnie.

Produkty zakazane w przesyłkach międzynarodowych

Wybrani operatorzy przesyłek międzynarodowych mogą wykluczać niektóre towary z transportu dlatego, zanim zdecydujesz się wysłać konkretną rzecz, sprawdź, czy obsłuży ją wybrany kurier. Przesyłki międzynarodowe nie mogą także zawierać zawartości niedozwolonej prawem, czyli: towarów łatwopalnych, niebezpiecznych, zwierząt, nasion i roślin, dowodów tożsamości, paszportów, środków psychoaktywnych i alkoholu.

Serwisy wysyłkowe oferujące wysyłki międzynarodowe za pośrednictwem różnych firm kurierskich, to świetna opcja na nadanie paczki z prezentami dla naszych krewnych na zbliżające się święta. To także wygodny sposób na sprawdzenie i porównanie cen u różnych przewoźników, jak i bezpieczna możliwość dostarczenia paczki bez ryzyka zagubienia jej.

Chcesz szybko dostarczyć paczkę? Wybierz jednego z proponowanych operatorów i dodaj opcję ekspresowej wysyłki – twoja paczka do kilku dni będzie na miejscu!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE