reklama
reklama

Przy Diasferze Łódzkiej, inwestycji mieszkaniowej poznańskiej firmy Duda Development, powstaje wyjątkowy mural. Deweloper zadbał o każdy szczegół… i o łódzki klimat.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przy Diasferze Łódzkiej, inwestycji mieszkaniowej poznańskiej firmy Duda Development, powstaje wyjątkowy mural. Deweloper zadbał o każdy szczegół… i o łódzki klimat. - Zdjęcie główne

Diasfera - inwestycja przy ul. Kilińskiego

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskiePomysł na mural? Kamienica, którą pochłania natura. Dwóch artystów — Martyn Gill i Maciej Polak — pracuje nad malowidłem ściennym na jednym z budynków przy ul. Targowej, naprzeciwko Diasfery. Jak mówi Gabriela Jakimik, przedstawicielka Duda Development, wszystko po to, by wpisać się w atmosferę miasta.
reklama

Obecnie Duda Development realizuje już drugi etap Diasfery Łódzkiej. Atuty inwestycji to między innymi:

— lokalizacja w centrum Łodzi, blisko zarówno ulicy Piotrkowskiej, jak i malowniczego parku Źródliska oraz zabytkowej dzielnicy Księży Młyn;

— stylowa fasada, w ramach której nawiązujący do tradycyjnej kamienicznej architektury układ urozmaicony został o współczesną, elegancką kolorystykę;

— funkcjonalne rozkłady mieszkań o szerokim wyborze metraży;

— starannie zaprojektowane, estetyczne przestrzenie wspólne.

reklama

 Jest coś jeszcze, co wyróżnia tę inwestycję na łódzkim rynku nieruchomości: oryginalny mural.

 — Diasfera Łódzka to nasza pierwsza tak duża inwestycja poza Poznaniem — mówi Gabriela Jakimik z Duda Development. — Łącznie powstanie tu blisko 450 mieszkań. Chcemy urozmaicić otoczenie i dodać mu koloru, a jednocześnie wpisać się w łódzki klimat.

 A co jest tak bardzo łódzkie? Oczywiście kamienice. Dlatego każdy z budynków osiedla jest inny, jak kamienice w pierzei ulicy.

 — Projekt nawiązuje do kształtu kamienic, serca Łodzi — dodaje Gabriela Jakimik. — Chcieliśmy zaczerpnąć z ducha tradycyjnej miejskiej zabudowy, ale nadając całości współczesny, świeży kształt.

 Pomysł na mural zrodził się z idei tworzenia i wzmacniania sąsiedzkich więzi oraz chęci inspirowania mieszkańców i mieszkanek Diasfery Łódzkiej oraz jej okolicy do rozmowy.

reklama

 — Kolory muralu są nieco jesienne, delikatne i przytłumione. Nie chcemy, aby malowidło rzucało się w oczy, lecz aby było przyjazne, ciepłe i przytulne. Po prostu pozytywne — dodaje Jakimik.

 Autorami muralu są Martyn Gill oraz Maciej Polak.

Martyn Gill to ilustrator z zamiłowania. Jego szkolne zeszyty pełne były rysunków. — Całe liceum przerysowałem — śmieje się.

Maciej Polak od 8 lat mieszka w Łodzi. Przyjechał tu spod Częstochowy na studia i… już został.

— Mural zostaje w życiu ludzi. Musi być w tle. Nie może przeszkadzać, a powinien cieszyć, pomagać i inspirować – tłumaczy Maciej Polak.

 W ramach drugiego etapu Diasfery Łódzkiej powstanie 245 nowych mieszkań o powierzchni od 26 do 78 metrów kwadratowych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama