reklama

Rodzaje zapięć kolczyków – które będą najlepsze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Rodzaje zapięć kolczyków – które będą najlepsze - Zdjęcie główne

Rodzaje zapięć kolczyków | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieZłote kolczyki są piękną ozdobą, która w niezwykle łatwy sposób może dodać elegancji i szyku do każdej stylizacji. Dzięki swojej estetycznej formie kolczyki stanowią jeden z najbardziej podstawowych dodatków biżuteryjnych dla kobiet. Poszczególne produkty mogą się od siebie znacząco różnić – kształtem, wielkością obręczy, rodzajem zastosowanych dodatków czy motywem przewodnim. Często pomijaną, choć niezwykle ważną częścią składową ozdoby jest rodzaj zapięcia. To dzięki niemu kolczyki mogą pozostać w jednej pozycji na uchu, co zapobiega przypadkowemu odczepieniu się podczas użytkowania. Biorąc pod lupę asortyment Zeccoro, sprawdzamy najpopularniejsze typy zapięć stosowanych w złotych kolczykach próby 333 i 585. Sprawdź, czym dokładnie różnią się od siebie.

Szarnir – tradycyjne zapięcie kolczyków okrągłych

Uchwyt szarnir to klasyczny rodzaj zapięcia, który jest stosowany przy wyrobach biżuteryjnych mających przede wszystkim okrągły lub półokrągły kształt. Wyróżnia się lekko łukowatą formą, przez co pozostaje dobrze zamaskowany i nie rzuca się w oczy. Jednym z przykładów wykorzystania tego rodzaju zapięcia są m.in. złote kolczyki typu koła, w których szarnir „domyka” okrąg. Ważnym aspektem użytkowym jest łatwość zapinania – wystarczy jeden mocny ruch palca do boku, aby wypiąć zabezpieczenie. Ważne, aby nie odginać tego typu kolczyków niszcząc strukturę kolczyka. Jednocześnie szarnir nie powinien wypinać się samoistnie, co jest spowodowane jego lekko wygiętym kształtem.

Sztyft – proste i popularne zapięcie małych kolczyków

Sztyft przeciągany jest wariantem wyżej wymienionego rodzaju zapięcia. Kolczyki sztyfty: https://www.zeccoro.pl/zlote-kolczyki-sztyfty z tym zapięciem są zazwyczaj długie i cienkie, a zapięcie polega na przeciągnięciu kolczyka przez dziurkę w uchu. Istotną cechą zapięcia jest to, iż nie posiada ono dodatkowych elementów blokujących, przez co ozdoba wygląda naturalniej i subtelniej. Przy zdejmowaniu kolczyków należy być nieco bardziej ostrożnym, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Bigiel angielski – jedno z najwygodniejszych zapięć złotych kolczyków

Cechą charakterystyczną tego mocowania jest obecność dodatkowej zapadki zatrzaskowej, która wyróżnia ten rodzaj zapięcia na tle innych rozwiązań. Brak zatyczek sprawia, że bigiel angielski jest niezwykle wygodny w zapinaniu i odpinaniu, oraz nie da się zgubić jego poszczególnych elementów. Stosowany jest przede wszystkim w niewielkich kolczykach damskich i dziecięcych.

Najlepsze zapięcia złotych kolczyków – podsumowanie

Minimalistyczne zapięcie w formie sztyftu sprawdzi się w przypadku biżuterii o niewielkich rozmiarach. Szarnir zapewnia z kolei dużą stabilność i świetne maskowanie, dzięki czemu jest wykorzystywany w dużych, okrągłych ozdobach. Zapięcie przeciągane dodaje delikatności i sprawia, że wyrób jubilerski nie posiada dodatkowych elementów, które mogłyby zaburzyć jego obraz. Wariant angielski to z kolei bardzo wygodna opcja dla osób, które często gubią zatyczki tradycyjnego sztyftu. Jak widać, każdy wyróżniony typ ma swoje wady i zalety. Warto dobierać poszczególne rodzaje zgodnie ze swoimi preferencjami, przyzwyczajeniami oraz okazją, na którą wybieramy. Więcej informacji na temat kolczyków, znajdą Państwo na stronie: https://www.zeccoro.pl/zlote-kolczyki

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy