Reklama

Reklama

Seniorzy z Łodzi coraz częściej wybierają turnusy rehabilitacyjne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Obraz autorstwa pressfotona Freepik

Seniorzy z Łodzi coraz częściej wybierają turnusy rehabilitacyjne - Zdjęcie główne

Seniorzy z Łodzi coraz częściej wybierają turnusy rehabilitacyjne | foto Obraz autorstwa pressfotona Freepik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Wyjazd nad morze, czy w góry nie musi kojarzyć się wyłącznie z wypoczynkiem. Od kilku lat prawdziwym hitem zwłaszcza wśród seniorów są turnusy rehabilitacyjne. Ten rodzaj wyjazdów oferuje swoim nabywcom oprócz wytchnienia także pakiet zabiegów rehabilitacyjnych, o które tak trudno w państwowych przychodniach.

Reklama

Początek roku składnia do noworocznych planów i postanowień. To doskonały czas do tego, by zaplanować swoje wakacje. A może tak połączyć przyjemne z pożytecznym? 

Wyjazd nad morze, czy w góry nie musi kojarzyć się wyłącznie z wypoczynkiem. Od kilku lat prawdziwym hitem zwłaszcza wśród seniorów są turnusy rehabilitacyjne. Ten rodzaj wyjazdów oferuje swoim nabywcom oprócz wytchnienia także pakiet zabiegów rehabilitacyjnych, o które tak trudno w państwowych przychodniach.

Turnusy rehabilitacyjne substytutem sanatorium

Ci, którzy starają się o wyjazdy sanatoryjne z NFZ wiedzą, jak długa jest kolejka oczekujących. Na domiar złego, na te wyjazdy kuracjusz nie ma większego wpływu — musi jechać w czasie i do miejsca, który jest z góry narzucony ze względu na konkretny typ schorzeń i dostępność miejsc w ośrodkach zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Turnusy rehabilitacyjne dają swobodę wyboru pod każdym względem. Są też nieco krótsze, bo siedmio- lub czternastodniowe, co pozwala lepiej zaplanować swój czas.

Turnusy rehabilitacyjne dofinansowywane z PFRON

Turnusy rehabilitacyjne podobnie jak sanatoria mogą być dotowane z budżetu państwa. Aby uzyskać środki na wyjazd, należy jednak spełniać pewne warunki. Wszystkie osoby, które posiadają orzeczoną grupę o niepełnosprawności, mogą starać się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Wnioski o dotację z początkiem roku przyjmuje łódzka komórka MOPS-u przy ulicy Kilińskiego 102/102a. Na pozytywne rozpatrzenie podania o dofinansowanie są m.in. grupa inwalidzka, dochody i ilość środków przyznanych miastu na dany rok na ten cel. Gdzie kupować turnusy rehabilitacyjne Z każdym rokiem oferta turnusów z rehabilitacją bardzo się powiększa. Coraz więcej obiektów, kuszonych niemałym zyskiem wprowadza je do swoich pakietów hotelowych. Należy jednak być czujnym — nie wszyscy hotelarze są pod tym kontem uczciwi. Ważne jest to, aby podczas wyboru własnego turnusu, kupować go wyłącznie od Organizatora wpisanego do rejestru Organizatorów i Ośrodków EMPATIA. Aby unikać rozczarowań, wyjazdy należy dobierać pod kątem jednakowo własnych preferencji, jak i schorzeń, które chcemy leczyć. 

Łódź liderem sprzedaży turnusów rehabilitacyjnych

Wydawać by się mogło, że nasze miasto ma niewiele wspólnego z turnusami rehabilitacyjnymi. Nic bardziej mylnego — w Łodzi swoją siedzibę ma kilka Organizatorów, którzy zajmują się sprzedażą turnusów rehabilitacyjnych w całej Polsce od wielu lat.  Zapytaliśmy Krzysztofa Milewskiego, jednego z największych organizatorów turnusów rehabilitacyjnych w Łodzi, co sprawia, że turnusy rehabilitacyjne cieszą się tak dużą popularnością.

Turnusy to połączenie wakacji i rehabilitacji w jednym. Nasi klienci jeżdżą w ulubione miejsca w całej Polsce, gdzie mogą odpocząć, poznać nowych ludzi, a dodatkowo nieco podreperować swoje zdrowie. Od lat ośrodki rehabilitacyjne prześcigają się w urozmaicaniu zarówno oferty rozrywkowej, jak i bazy zabiegowej w swoich obiektach. Wszystko po to, by wyjeżdżało od nich coraz więcej zadowolonych klientów. Przy doborze ośrodków do naszej oferty, dokładamy wszelkich, alby  każdy z klientów mógł znaleźć coś dla siebie.

Gdzie na turnus rehabilitacyjny

Podobnie, jak w sanatoriach, to Ciechocinek wiedzie prym wśród kuracjuszy. Ci, którzy wolą nadmorskie klimaty bardzo chętnie wybierają duże, popularne kurorty tj. Kołobrzeg, Świnoujście, czy Ustkę. Od kilku lat amatorów mniejszych miejscowości przybywa. Jest ciszej, spokojniej, ale niekoniecznie taniej.

Ja od lat jeżdżę do Darłówka. Późnym latem, kiedy pogoda nadal nie płata większych niespodzianek, a rodzin z dziećmi już nie ma zbyt dużo, można w spokoju pospacerować plażą, a jesienią w lesie znaleźć smaczne grzybki. Ważna dla mnie też jest rehabilitacja. W Łodzi na rehabilitację czeka się miesiącami, a tu przez dwa tygodnie mogę odpocząć i  poprawić zdrowie - tak argumentuje swoje wybory stała klienta jednego z organizatorów turnusów rehabilitacyjnych. 

W południowej Polsce także nie brakuje miejsc, gdzie warto pojechać na turnus. Wśród łódzkich bywalców pobytów tego typu największą popularnością cieszą się m.in. Krynica i Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój, Zakopane, czy Wisła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy