Reklama

Sprawdzaj numery firm i osób w sieci!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Sprawdzaj numery firm i osób w sieci! - Zdjęcie główne

Sprawdzaj numery firm i osób w sieci! | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Nieznane numery to dzisiaj prawdziwa plaga, z którą spotkał się przynajmniej raz chyba każdy z nas. Nie każdy niezapisany w naszym telefonie identyfikator jest jednak potencjalnie groźny i odebranie takiego połączenia nie musi się wcale wiązać z przykrymi konsekwencjami. Wiele osób nie chce jednak podejmować nawet minimalnego ryzyka i ignoruje połączenia z nieznanych numerów. W takich stresowych sytuacjach z pomocą może przyjść internet, w którym dziś bez trudu uzyskamy informacje dotyczące tysięcy telefonicznych identyfikatorów. Gdzie więc szukać i jakiego rodzaju informacje mogą zostać nam udostępnione?

Jak sprawdzić, kto próbował się do nas dodzwonić?

Nieznany numer na wyświetlaczu telefonu to widok znany chyba każdemu użytkownikowi przenośnych urządzeń. Rozwój technologiczny sprawił bowiem, że dziś tylko w Polsce aktywne są dziesiątki milionów mobilnych identyfikatorów. Za większością takich połączeń stoją znane nam osoby lub przedstawiciele firm, z których usług aktualnie korzystamy. Zdarza się jednak, że próbują się do nas dodzwonić oszuści (podszywają się oni pod banki czy operatorów sieci komórkowych), naciągacze czy nachalni sprzedawcy, którzy, choć nie łamią prawa, potrafią dać się we znaki. Wszystkie powyższe przykłady przekładają się na zainteresowanie rozwiązaniami, które pozwalają sprawdzić, kto próbował się z nami skontaktować.

Jednym z najpopularniejszych jest serwis https://infonumer.pl.

Szukasz firmy lub fachowca? Numer telefonu znajdziesz w sieci

Najczęściej w internecie szukamy numerów telefonów firm i innych usługodawców, których ofertą jesteśmy zainteresowani. Zdarza się również, że szukamy odwrotnej usługi, czyli możliwości sprawdzenia, do jakiego przedsiębiorstwa należy dany identyfikator telefoniczny. Obie te opcje często dostępne są dla nas już z poziomu wyszukiwarki internetowej. W pozostałych przypadkach natrafić możemy na serwisy, które specjalizują się w gromadzeniu danych na temat numerów telefonów i ich właścicieli, i tym samym pozwalają sprawdzić, czy dany numer jest bezpieczny i potencjalnie przydatny.

Przykładem firmy, której dane znajdziemy w sieci, może być https://infonumer.pl/firma/pracownia-artystyczna-pomyslowy-kuferek-kinga-godycka-cwirko-lazy.

Jak ocenić, czy numer jest niebezpieczny?

Naszym głównym celem jest zazwyczaj ustalenie, czy dzwoniący do nas numer może być potencjalnie niebezpieczny. Okazuje się, że i w tym przypadku z pomocą przyjść może internet, gdzie swoimi opiniami i ocenami chętnie dzielą się inni użytkownicy sieci (sami także możemy je tam zamieszczać). Przykładem może być wspomniany wcześniej Infonumer.pl, gdzie dowiemy się, czy wskazany numer jest odbierany negatywnie, czy też może się okazać przydatny. Warto na koniec dodać, że w większości przypadków dostęp do tego typu bazy ocen nie jest darmowy i wymaga od użytkownika uiszczenia odpowiedniej opłaty. Pamiętać więc należy o zapoznaniu się z regulaminem, zasadami działania czy cennikiem konkretnej usługi.

Jednym z najczęściej wyszukiwanych numerów jest na przykład https://infonumer.pl/numer-telefonu/503285274.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy