Reklama

Reklama

Studia w Łodzi - gdzie studiować?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Studia w Łodzi - gdzie studiować? - Zdjęcie główne

Studia w Łodzi - gdzie studiować?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Nie ulega wątpliwości, że warto studiować, co otwiera większe możliwości zawodowe. Dobrze też wybrać odpowiednią uczelnię o uznanej renomie, żeby uzyskany tytuł był bardziej ceniony na rynku pracy. Szukając szkoły wyższej, powinniśmy poznać ofertę edukacyjną Łodzi, analizując, co mają do zaoferowania tamtejsze uczelnie wyższe publiczne i niepubliczne.

Reklama

Łódź - dlaczego studenci uwielbiają to miasto?

Łódź to jedno z większych polskich miast, które z każdym rokiem pięknieje, stając się przyjaźniejszym, lepszym miejscem do życia. Co roku przyciąga wielu młodych ludzi, bo oferuje bogatą ofertę akademicką, ale też wszystko to, co wiąże się z życiem studenckim: pozytywną miejską energią, dużymi możliwościami rozwojowymi (praca, staż), imprezowym życiem, mnogością wydarzeń kulturalnych i dużym wyborem mieszkań. Do przeszłości odeszły czasy, gdy miasto było kojarzone z szarością i brakiem perspektyw. Dziś jest całkiem inaczej, Łódź tętni życiem, co tym bardziej zachęca młodych ludzi do tego, by rozpocząć tu swoją studencką przygodę, która ma wielkie szanse, by trwała dłużej, także po skończeniu edukacji. 

Łódzkie uczelnie - zawsze wysoko w rankingach

Łódź to bez wątpienia jeden z ważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Potwierdzają to dane Łódzkiego Informatora Gospodarczego za rok 2019, z którego wynika, że w tymże okresie z oferty edukacyjnej łódzkich uczelni skorzystało ponad 70 tys. studentów, w tym 5 tys. z innych krajów. Dostępnych jest tu aż 19 placówek kształcących na szczeblu wyższym. Wśród nich 7 to szkoły publiczne, reszta to uczelnie prywatne. Najbardziej znana państwowa uczelnia to oczywiście popularna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera. Studiowały tu przecież takie postaci jak Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Janusz Gajos, czy Roman Polański. Inne warte uwagi uczelnie to Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka. Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna, Uniwersytet Medyczny. 

Jak wyglądają perspektywy zawodowe?

A przecież studia to nie wszystko - chcemy mieć pewność, że wybierając konkretny kierunek, zyskamy w przyszłości dobrze płatne, stabilne zatrudnienie. Dzięki temu, że uczelnie w Łodzi ściśle współpracują z wieloma międzynarodowymi firmami, mamy pewność, że po skończonych studiach, a nawet jeszcze w ich trakcie, rozpoczniemy swoją udaną przygodę zawodową. To nie tylko zapewnia lepsze perspektywy zawodowe, ale współpraca przedsiębiorstw z uczelniami to jednocześnie ulepszenie metod szkolenia i możliwość rekrutowania najlepszych specjalistów. 

To współpraca, która opłaca się dwóm stronom - firmom, bo zyskują najzdolniejszych pracowników i studentom mogącym szybko wkroczyć na zawodową ścieżkę w przedsiębiorstwie o uznanej renomie. Co istotne, dotyczy to zarówno uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Te drugie są równie chętnie wybierane i zapewniają ogromne możliwości. Ich jedyną wadą jest to, że za studiowanie w nich trzeba płacić czesne. Jest na to jednak sposób - kredyt gotówkowy online. Jak go uzyskać?

Kredyt online - o czym pamiętać?

Kredyt gotówkowy online to bardzo ciekawa opcja, cechująca się wygodą, bo nie tylko szybko możemy go uzyskać (także z urządzeń mobilnych), ale też przy spełnieniu minimum formalności. Z drugiej strony pamiętajmy, że każde zobowiązanie trzeba uregulować, także kredyt gotówkowy. Nim więc pożyczymy pieniądze, oceńmy, czy uda nam się go regularnie je spłacać, a jeśli tak - to jak wysoka miesięczna rata będzie w naszym zasięgu. Zawsze weźmy pod uwagę całkowity koszt kredytu, w czym pomoże porównywarka kredytów gotówkowych, jakie łatwo znaleźć w internecie. 

Studiowanie w Łodzi to bardzo dobry pomysł. Jeśli marzymy o wysokim poziomie kształcenia i realnym perspektywach rozwoju zawodowego, wybierzmy uczelnie w tym mieście.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy