Reklama

Techniczny aspekt zaproszeń ślubnych – o czym pamiętać? Podpowiadamy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Techniczny aspekt zaproszeń ślubnych – o czym pamiętać? Podpowiadamy - Zdjęcie główne

Techniczny aspekt zaproszeń ślubnych – o czym pamiętać? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Zaproszenia ślubne to jeden z najważniejszych punktów, o które należy zadbać przed ślubem i weselem. Niestety w czasie wypisywania zaproszeń można popełnić wiele wpadek takich jak wybiórcze zapraszanie gości, niezaproszenie osoby towarzyszącej czy błąd w imieniu lub nazwisku. Dowiedz się, o czym trzeba pamiętać podczas drukowania zaproszeń na ślub.

Jak wypisywać zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą?

Zazwyczaj zaproszenie na ślub uwzględniać powinno osobę towarzyszącą. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, w której wiemy, że dana osoba niedawno straciła partnera. Jeśli znamy osobę, którą potencjalnie gość mógłby zabrać ze sobą, konieczne jest wpisanie jej imienia i nazwiska. W innym przypadku można napisać, że zapraszamy wraz z „Osobą Towarzyszącą” – koniecznie z dużych liter, co jest wyrazem szacunku. Jeśli jednak osoba zapraszana jest w długim związku, ten zwrot może okazać się nietaktem. Należy wówczas dowiedzieć się, z kim się spotyka.

 

Zaproszenia ślubne Misty Eucalyptus 

Zaproszenia ślubne ręcznie robione i wypisywane czy drukowane?

Zaproszenie na ślub musi być przede wszystkim czytelne. Ręczne wpisywanie imion i nazwisk gości jest sygnałem, że w wypisywanie zaproszeń włożyliśmy odpowiednią ilość pracy, jednak jeśli mamy obawy, że będzie to prezentować się nieestetycznie, można wydrukować zaproszenia. Wcześniej trzeba przygotować listę dla drukarni z poprawnie odmienionymi imionami i nazwiskami. Warto zadbać też o kilka nadprogramowych zaproszeń z miejscem na ręczne wpisanie danych gości.

Estetyka zaproszeń ślubnych

Niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się zaproszenia ślubne minimalistyczne – bez nadmiaru ozdób, stonowane, idealnie oddają charakter, jaki przeważnie powinien mieć ślub. Są też wystarczająco eleganckie i z pewnością przypadną do gustu wszystkim gościom. U osób, które chcą się wyróżnić, powinny sprawdzić się zaproszenia ślubne ze zdjęciem – to oryginalne i rzadko stosowane wśród par młodych posunięcie. Wśród innych możliwych do wyboru opcji warto wymienić zaproszenia:

klasyczne – białe, zdobione wstążkami lub ciekawym, fakturowanym papierem. Charakteryzują się oszczędnością w zakresie dekoracji;

ręcznie malowane – dają sygnał gościom, że będzie to jedyny w swoim rodzaju ślub. Z pewnością większość z nich pozostawi takie zaproszenia na pamiątkę;

eko, boho lub rustykalne – nawiązujące do natury, są wykonane z ekologicznego papieru pochodzącego z recyklingu;   

glamour lub nowoczesne – zdobione kwiatami, złoceniami, fakturami i wstążkami. W pierwszym przypadku są dość bogate, natomiast w drugim ozdoby wykorzystywane są z umiarem.

Rodzaj i wygląd zaproszenia należy dopasować do charakteru planowanej ceremonii oraz preferencji pary młodej. Wszystkie wyżej wymienione zaproszenia ślubne znajdziesz w sklepie internetowym ArtMa.

 

Zaproszenia Rose Blush 

Jakie informacje muszą znaleźć się na zaproszeniu ślubnym?

Zaproszenie ślubne musi zawierać informacje:

kto i kogo zaprasza;

na co i dokąd – trzeba podać nazwę i adres kościoła, w którym odbędzie się ślub oraz wesele;

datę i godzinę wydarzenia,

prośbę o potwierdzenie przybycia,

kontakt do pary młodej (e-mail lub numer telefonu).

Na zaproszeniu można umieścić również dodatkowe informacje, które pozwolą gościom lepiej przygotować się do ceremonii np. jeśli ślub i wesele mają odbywać się w ogrodzie, miło będzie poinformować o tym osoby zapraszane, by mogły lepiej dopasować swój ubiór do okazji. Niektórzy decydują się również na poproszenie gości o wręczanie zamiast kwiatów przykładowo zabawek dla dzieci czy karmy dla zwierząt, które przekazane zostaną na cele charytatywne.

 

Zaproszenia ślubne Misty Herbs 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy