Reklama

"Trenażery rowerowe - jak dobrać trenażer do roweru?"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Trenażery rowerowe - jak dobrać trenażer do roweru?" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Trenażer rowerowy to w skrócie system "jazda na rowerze w domu". Różnica w stosunku do roweru stacjonarnego jest taka, że w tym przypadku używamy dowolnego jednośladu, najlepiej takiego, na którym dobrze się czujemy oraz uwielbiamy jeździć. Dzięki temu ani my, ani nasze rowery nie będą zaniedbane podczas jesiennych oraz zimowych miesięcy.

Do trenażerów rowerowych można zaliczyć przede wszystkim trenażery rolkowe oraz trenażery z tylnym kołem. Natomiast te ostatnie można podzielić na trenażery magnetyczne oraz elektromagnetyczne (w tym typy SMART).

Trenażer rolkowy, ze względu na swoją budowę, przypomina platformę, na której umieszcza się rower. Nie jest on natomiast zamontowany na stałe na jednostce głównej, ale może swobodnie poruszać się po rolkach zainstalowanych na trenażerze. W wielu modelach opór może być regulowany tylko za pomocą przerzutek.

Istnieją dwa rodzaje trenażerów z tylnym kołem: magnetyczne i elektromagnetyczne. Oprócz różnic w metodach odporności, te droższe różnią się między innymi wydajnością, funkcją oraz sposobem montażu.

 

Jak wybrać najlepszy trenażer rowerowy? 

 

Jaki będzie najlepszy trenażer rowerowy? Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Bo w zależności od danych potrzeb użytkownika, nawet najtańszy model trenażera może okazać się tym najlepszym! Przede wszystkim warto zacząć więc od sprecyzowania swoich oczekiwań. Na pewno sprzęt musi być wykonany z dosyć trwałych materiałów, które nie zużyją się w ciągu jednego sezonu. Warto również zainwestować w takie opcje jak na przykład możliwość regulacji oporu czy też symulacji podjazdów oraz zjazdów. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria do trenażerów rowerowych. W związku z tym przykładem mogą tu być specjalne torby ułatwiające przechowywanie, a także transport. Jeśli nalegasz na płaską, nieskazitelną podłogę, to w tym wypadku zwróć szczególną uwagę na specjalne maty. Jeśli rozważasz poważną jazdę na rowerze to zainwestuj w trenażer rowerowy z czujnikami do pomiaru prędkości.

Warto zaznaczyć, że jedną z największych zalet dotyczących trenażera elektromagnetycznego jest możliwość połączenia go z komputerem albo też smartfonem w celu przeniesienia treningu do świata wirtualnego. Funkcja ta dotyczy również trenerów SMART.

 

Ile kosztuje dobry trenażer rowerowy?

 

W zależności od rodzaju, a także poziomu zaawansowania oraz marki, za trenażer rowerowy możemy zapłacić od około 400 zł do nawet 10 000 zł. Przede wszystkim tego rodzaju wybór zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujemy i ile możemy przeznaczyć na zakup z naszego budżetu.

 

Czy warto kupić trenażer rowerowy?

 

Trenażery rowerowe mają spore zalety W przeciwieństwie do rowerów stacjonarnych, można je na przykład kompaktowo złożyć, dzięki czemu będą nadawać się świetnie do małych mieszkań i nie będą zajmować niepotrzebnie przestrzeni. Ich zaletą jest również to, że są lekkie.

Jeśli poziom smogu w mieście zacznie przekraczać normy, nie trzeba się martwić, że toksyczne substancje dostaną się do płuc podczas treningu, jeśli mieszkanie jest wyposażone w oczyszczacz powietrza. W przeciwieństwie do tradycyjnej jazdy, trening w trenażerze, który oferuje w ofercie sklep rowerowy Łódź nie wymaga długiego okresu przygotowawczego, toaleta jest zawsze pod ręką, a po zakończeniu nie trzeba sprzątać błota z roweru.

 

Trenażery rowerowe- Podsumowanie

 

Przede wszystkim dobre rowery trenażerowe charakteryzują się efektywnym zakresem obciążeń oraz dużą kompatybilnością z piastami o różnych rozmiarach. Oczywiście ogromne znaczenie ma nie tylko w tym przypadku maksymalna nośność, ale także sam projekt oraz konstrukcja. Nie należy również zapominać o dodatkowych cechach, takich jak na przykład możliwość regulacji oporu, kompaktowość i niewielka waga.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE