Reklama

Reklama

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Uzyskanie kredytu hipotecznego wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu warunków. Jednym z nich jest wykupienie ubezpieczenia, które stanie się zabezpieczeniem zarówno dla nabywcy, jak i banku. Warunki obowiązywania takich polis są dość skomplikowane, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną propozycję warto zapoznać się z działaniem ochrony. Na czym polega ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny?

Reklama

Czym jest ubezpieczenie mieszkania pod kredyt?

Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jeśli spełniasz wszystkie wymagania odnośnie zarobków i samej nieruchomości, często konieczne okazuje się także wykupienie ubezpieczenia. Taka polisa ma za zadanie chronić interesy banku w razie wystąpienia szkody poważnie wpływającej na stan budynku lub lokalu. Oznacza to, że ewentualne odszkodowanie trafia do instytucji finansowej, a nie właściciela nieruchomości.

Większość banków wymaga wykupienia ubezpieczenia mieszkania pod kredyt. W innym przypadku mogą oni zaoferować znacznie mniejszą sumę pieniędzy lub zupełnie odmówić przyznania pożyczki. Banki bardzo często współpracują z konkretnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, kierując potencjalnych kredytobiorców do właśnie tych firm. Nie musisz jednak korzystać z oferty przedsiębiorstw przedstawionych przed instytucję. Jeśli zależy Ci na tym, by znaleźć najtańsze ubezpieczenie mieszkania do kredytu, znacznie lepszym pomysłem jest samodzielne wybranie najlepszej oferty.

Wykupienie ubezpieczenia oferowanego przez bank jest łatwiejsze, ponieważ wszelkie formalności załatwia się bezpośrednio na miejscu. Niektórym osobom zależy jednak na uzyskaniu najkorzystniejszej możliwej propozycji. Wówczas samodzielne poszukiwanie odpowiedniego ubezpieczenia okazuje się bardziej opłacalne. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z internetowych porównywarek, aby kupić ubezpieczenie mieszkania online. Dzięki nim można błyskawicznie zestawić oferty konkretnych firm i wybrać taką, która jest najtańsza.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania pod kredyt?

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt obejmuje jedynie mury nieruchomości i jej elementy stałe. Z tego powodu w takim przypadku nie ma konieczności decydowania się na rozszerzenia, które pozwolą na wypłatę odszkodowania np. w razie kradzieży.

Dobrym pomysłem jest wykupienie szerszej ochrony, która pozwoli na wypłacenie odszkodowania również Tobie. Bank interesują jedynie mury nieruchomości, ale wyposażenie znajdujące się wewnątrz często jest warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu warto zdecydować się na rozszerzenia, takie jak zabezpieczenie w razie kradzieży z włamaniem, powodzi czy różnego rodzaju zniszczeń mienia ruchomego. Do polisy można dokupić także dodatki dotyczące nie tylko nieruchomości, lecz także spraw zupełnie z nią niezwiązanych. Doskonałym przykładem jest polisa OC w życiu prywatnym, która stanowi jedno z popularniejszych rozszerzeń do ubezpieczenia mieszkania. Dzięki niej nie musisz martwić się koniecznością pokrycia szkód wyrządzonych innej osobie z własnej kieszeni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy