Reklama

Reklama

W łódzkim Koperniku o ekonomii. Młodzież jest świadoma problemów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

W łódzkim Koperniku o ekonomii. Młodzież jest świadoma problemów - Zdjęcie główne

W I LO w Łodzi odbędzie się debata ekonomiczna | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Już w dniach 9-10 lutego 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi przy ul. Więckowskiego 41 odbędzie się konferencja ekonomiczna. W trakcie konferencji zaproszeni uczniowie będą mieli okazję zadać pytania prelegentom, dać się porwać rywalizacji, a także poszerzyć swoją wiedzę o trudnej sytuacji gospodarczej w Polsce. Spotkanie przyniesie wiele korzyści uczestnikom! Aktywne zaangażowanie młodzieży ma na celu poszerzyć świadomość ludzi o przyczynach inflacji, co pomoże zapobiec jej negatywnym skutkom.

Reklama

Już w dniach 9-10 lutego 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi przy ul. Więckowskiego 41 odbędzie się konferencja ekonomiczna. W trakcie konferencji zaproszeni uczniowie będą mieli okazję zadać pytania prelegentom, dać się porwać rywalizacji, a także poszerzyć swoją wiedzę o trudnej sytuacji gospodarczej w Polsce. Spotkanie przyniesie wiele korzyści uczestnikom! Aktywne zaangażowanie młodzieży ma na celu poszerzyć świadomość ludzi o przyczynach inflacji, co pomoże zapobiec jej negatywnym skutkom.

"W obliczu kryzysu – Jak poradzić sobie z trudną sytuacją gospodarczą w Polsce"

Na konferencji zostaną poruszone tematy, takie jak: “Niepewność spowodowana rosnącą inflacją i wybuchem wojny na Ukrainie”, czy “Stabilizacja gospodarki przy pomocy instrumentów polityki pieniężnej”. Do udziału w niej zaproszeni zostali uczniowie pięciu łódzkich liceów: I LO, III LO, XXI LO, PLOPŁ, PLOUŁ. Pierwszego dnia będzie towarzyszyć im trzech prelegentów: dr hab. Karol Klimczak, dr Wiktor Wojciechowski oraz prezes łódzkiej firmy Dywilan pan Piotr Jakubiak. Tymczasem drugiego dnia wystąpi gość specjalny, inwestor i biznesmen Kuba Midel.

Dzięki zaproszonym gościom, uczniowie, będą mieli okazję zagłębić się w tę tematykę z trzech różnych perspektyw: teoretycznej, polityki Narodowego Banku Polskiego oraz przedsiębiorstwa.

Gotowi – „pędzle” w dłoń - start!

Konferencja wiąże się również z międzyszkolną rywalizacją! Uczniom przyda się nie tylko wiedza. Każdy zespół dostanie szansę przygotowania plakatu, którego celem będzie zadanie pytania jednemu z prelegentów. Wszystkie obserwacje przelane na papier lub piksele mają dotyczyć inflacji. To pytania, tezy i własne obserwacje będą najważniejsze! W oparciu o pytania zadane na plakatach, prowadzący przygotują odpowiedzi i uzupełnią o nie swoje wystąpienia. Na koniec prace zostaną ocenione - ważna będzie nie tylko oprawa graficzna, lecz również zawartość merytoryczna. Referenci wybiorą zwycięską pracę, a zwycięzcom zostaną przyznane atrakcyjne nagrody w postaci książek o tematyce ekonomicznej i rozwoju osobistego, w tym bestseller autorstwa Briana Tracy’ego “Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo”.

Czekamy na was uczniowie!

Powołując się na słowa jednego z prelegentów „Im bardziej zaangażują się uczestnicy, tym więcej swojej wiedzy będą mogli przekazać występujący. Wydarzenie nie ma być wykładem, ale rozmową między uczniami a prelegentami”. Zapraszamy na debatę pomiędzy gośćmi a uczestnikami, którą poprzedzi wystąpienie prelegentów. Nie możecie tego przegapić. Uczniowie łódzkich liceów - liczymy na waszą obecność!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy