Reklama

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. aktywne w programach śmigłowcowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. aktywne w programach śmigłowcowych - Zdjęcie główne

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. aktywne w programach śmigłowcowych | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Potencjał i możliwości rozwojowe Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. (WZL1) sprawiły, że przedsiębiorstwo stało się doskonałym partnerem biznesowym dla wielu podmiotów. Firma jest gotowa do realizacji różnorodnych zadań, co doskonale zaprezentowała w Kielcach.

Spółka uczestniczyła w tegorocznej edycji targów MSPO, podczas których partycypowała w licznych rozmowach biznesowych. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego okazał się również doskonałym miejscem do organizacji spotkania delegacji WZL1 i PGZ z przedstawicielami PZL-Świdnik. Przedyskutowano kwestie dotyczące współpracy pomiędzy podmiotami w zakresie obecnych, ale i przyszłych programów śmigłowcowych.

W 2019 roku Skarb Państwa, reprezentowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, podpisał umowę na dostawę czterech śmigłowców AW101 dla Marynarki Wojennej RP, której głównym wykonawcą jest PZL-Świdnik, a głównym beneficjentem offsetu stały się Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.. W 2020 roku parafowano umowę w sprawie Wykonania Zobowiązań Offsetowych oraz Umów licencyjnych związanych z zakupem tych platform. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. zostały wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji Śmigłowców Sił Zbrojnych RP i główny offsetobiorca. Firma dostosowała posiadaną infrastrukturę, zgodnie z wytycznymi offsetodawcy, do wymagań obsługiwania technicznego AW101. Umożliwi to w następnych etapach pozyskanie unikatowego „know-how”. WZL1 to Spółka z wieloletnim doświadczeniem w branży lotniczej ze świetnie wyszkoloną kadrą, rozwiniętą infrastrukturą oraz nowoczesnym systemem zarządzania. Wszystko to pozwala firmie nie tylko z powodzeniem uczestniczyć w licznych programach narodowych takich jak np. WISŁA, WIZJER, KRUK czy CSAR ZOP, ale także nieustannie doskonalić się, przystosowywać do zmieniających się trendów światowych oraz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom obecnych i przyszłych klientów Spółki.

* * *

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1), z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie, to jeden z liderów wśród spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przez 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 60 lat specjalizuje się w obsługach, serwisowaniu i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów szkolnych, wojskowych i cywilnych. WZL1 zostały również wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji (Centrum Serwisowe) Śmigłowców AW 101 Merlin dla Sił Zbrojnych RP. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy