Reklama

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych Łódź

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych Łódź - Zdjęcie główne

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Gruz i inne śmieci poremontowe w tym odpady budowlane należy umieszczać w kontenerach, dzięki czemu mogą we właściwy sposób zostać przekazane do utylizacji i recyklingu. Jak zorganizować wywóz gruzu w Łodzi?

Jak legalnie pozbyć się gruzu i śmieci po remoncie?

Zgodnie z aktualnymi polskimi przepisami prawnymi, a także unijnymi przepisami dotyczącymi wywozu odpadów budowlanych, wszystkie odpady inne niż komunalne muszą podlegać dokładnej ewidencji. W przypadku śmieci budowlanych wytworzonych przez osoby prywatne, ewidencję prowadzi firma, od której wynajęto kontener. Natomiast przedsiębiorcy (np. firmy budowlane, produkcyjne, ale też niektóre sklepy i punkty usługowe), którzy w ramach prowadzonej działalności wytwarzają odpady lub gospodarują nimi w inny sposób, muszą prowadzić ewidencję we własnym zakresie. W takim przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na gruz budowlany.  W trakcie poszukiwania odpowiedniej firmy warto zdecydować się na taką, która posiada już wiele pozytywnych opinii od klientów oraz znajduje się blisko remontowanego przez nas miejsca. Będziemy mogli wtedy liczyć na dość niskie koszty takiej usługi oraz szybką realizację powierzonego zadania.W ramach obsługi B2B możliwe jest także dostosowanie całej logistyki dowozu, odbioru i rotacji kontenerów do kalendarza inwestycji budowlanych, nawet tych prowadzonych w różnych lokalizacjach. Gruznet działa na terenie całego kraju.

Kontenery na gruz Łódź — jakie odpady można wywieźć?

Kontenery na wynajem są dostosowane do składowania odpadów według konkretnego rodzaju. W zależności od typu wytwarzanych śmieci budowlanych firma Gruznet dostarcza kontenery na:

  • gruz czysty,
  • zmieszane odpady budowlane,
  • odpady ze styropianu i papy termicznej,
  • odpady z wełny mineralnej oraz różnego rodzaju opakowania,
  • kontenery na odpady gabarytowe.
  • inne (m.in. związane z działalnością usługową, handlową i przemysłową).
Klienci zainteresowani wynajmem kontenera mogą skorzystać również z wywozu odpadów innych niż budowlane. Więcej informacji na temat oferty wywozu gruzu w Łodzi znajdziesz na stronie: https://www.gruznet.pl/lodzkie/wywoz-gruzu-lodz/.

Jak zamówić kontener na gruz Łódź?

Kontenery na gruz lub inne odpady budowlane mogą zamówić wyłącznie firmy posiadające wpis do rejestru BDO. Zazwyczaj dostarczenie kontenera nie trwa dłużej niż jeden dzień. Wystarczy skontaktować się z firmą Gruznet telefonicznie, mailowo lub przez formularz internetowy na stronie internetowej i uzgodnić rodzaj kontenerów, ich liczbę, pojemność i dokładną lokalizację podstawienia. Rozmowa z przedstawicielem firmy jest konieczna również po to, by móc ustalić cenę dowozu kontenera. 

Ile kosztuje wynajem kontenera i wywóz gruzu w Łodzi? - cennik

Cena wywozu gruz w Łodzi jest ustalana indywidualnie, w dużej mierze zależy od kilku czynników: miejsca dostawy, pojemności i rodzaju kontenera, oraz czasu wynajmu kontenera. Na podstawie przeprowadzonej rozmowy lub wypełnionego formularza online, zostaje ustalona ostateczna cena za wywóz gruzu w Łodzi.  Wynajem uniwersalnego kontenera hakowego na odpady KP-7 (o pojemności 7/8 m2) kosztuje w Łodzi i okolicach około 1300 zł brutto. Przy cyklicznej realizacji zamówień i stałej współpracy Gruznet oferuje atrakcyjniejsze ceny i rabaty.

Co grozi za nielegalny wywóz gruzu?

Gruz budowlany zgodnie z prawem nie może zalegać na posesji, a jego pozostawienie może zostać potraktowane jako zaśmiecanie. Jeżeli nie zadbasz o prawidłowy wywóz gruzu, możesz zostać obciążony mandatem w wysokości nawet 1500 złotych. Nielegalny wywozu odpadów poremontowych i gruzu w miejsca, które nie są do tego przeznaczone, może grozić kara pieniężna w kwocie 5 000 złotych (lub więcej) za nielegalne gospodarowanie śmieciami budowlanymi.

Pamiętaj: Korzystanie z profesjonalnych usług odbioru i wywozu odpadów budowlanych oferowanych przez firmę Gruznet, gwarantuje prawidłowy przebieg utylizacji, a także ich późniejszy recykling.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy