Praca apteki – czego nie widzi klient?
Udając się do apteki stacjonarnej lub robiąc zakupy w aptece internetowej, większość pacjentów nie zastanawia się nad pracą placówki „od kuchni”. Podstawowe kwestie, które interesują pacjenta chcącego wykupić przepisane leki, to ich dostępność oraz cena. Inne aspekty, na które zwracamy uwagę, to jakość obsługi w danej aptece i ewentualnie opinie innych klientów na jej temat. Jednak aby sprostać naszym oczekiwaniom, placówka musi być odpowiednio zaopatrzona, warunki przechowywania produktów – prawidłowe, a personel – na bieżąco doszkalany. Dostosowane do potrzeb pacjentów zaopatrzenie to podstawa – niezależnie od tego, czy jest to apteka stacjonarna, czy internetowa. Warto jednak zaznaczyć, że te drugie mają zazwyczaj szerszą ofertę. Aby się przekonać, jakie produkty w nich znajdziesz, zajrzyj tutaj: https://www.aptekarosa.pl.Zgłaszając się do apteki z receptą lub listą preparatów dostępnych bez niej, często możemy wykupić wszystkie produkty od ręki. Mowa głównie o popularnych, często stosowanych farmaceutykach, które nie wymagają szczególnych warunków przechowywania i zazwyczaj są dostępne na stanie w większych ilościach. Medykamenty, które mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej, często znajdziemy na półkach każdej pobliskiej apteki. Niektóre farmaceutyki wymagają jednak specjalnego przechowywania, przez co w aptece umieszcza się je w oddzielnych pomieszczeniach – np. takich z lodówkami. Zdarza się też, że na dostawę danego leku do apteki musimy poczekać, co zwykle zajmuje około 1 dnia roboczego, o ile produkt jest dostępny w hurtowni. Dostawa może zająć więcej czasu, jeśli leki muszą być sprowadzone lub są czasowo niedostępne w hurtowni.
Od czego zależy zaopatrzenie aptek?
Zaopatrzenie apteki zależy od wielu czynników. Jednym z nich niewątpliwie jest polityka danej firmy i przyjęty sposób zarządzania daną placówką (np. marki własne farmaceutyków danej apteki). Nie bez znaczenia jest również odpowiadanie na bieżące potrzeby pacjentów oraz zmieniające się trendy na rynku medyczno-farmaceutycznym. Ważna jest zatem analiza rynku i jego potrzeb, a także analiza działań konkurencji. Na zaopatrzenie apteki wpływ ma również sytuacja na rynku farmaceutycznym – w tym bieżąca dostępność medykamentów w hurtowniach czy u producentów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.