Mężczyzna na Retkini przygnieciony przez budynek. Uratowali go policjanci [ZDJĘCIA]

Autor:
MK
2019-08-13 16:10

Robotnik dokonujący prac rozbiórkowych lokalu handlowego w pobliżu skrzyżowania ulic Komandorskiej z Falistą, został uwięziony pod elementami zawalonej konstrukcji sklepu osiedlowego. Z pomocą poszkodowanemu przyszli patrolujący tę okolicę funkcjonariusze policji.

Na Retkini konstrukcja budynku w trakcie prac rozbiórkowych nieoczekiwanie runęła, przygniatając 31-latniego mężczyznę. / Fot. KMP Łódź Na Retkini konstrukcja budynku w trakcie prac rozbiórkowych nieoczekiwanie runęła, przygniatając 31-latniego mężczyznę. / Fot. KMP Łódź

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek 12 sierpnia br., około godz. 10.25, na łódzkim osiedlu Retkinia. Informację o robotniku przygniecionym przez zawaloną konstrukcję sklepu, otrzymali od przechodnia dzielnicowi patrolujący rejony skrzyżowania ulic Komandorskiej i Falistej.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że konstrukcja budynku w trakcie prac rozbiórkowych nieoczekiwanie runęła, przygniatając 31-latniego mężczyznę. Funkcjonariusze z pomocą przechodniów podnieśli elementy rumowiska. Następnie unosząc stale dach, do chwili przyjazdu Straży Pożarnej, policjanci utrzymywali kontakt z uwięzionym człowiekiem.

Użycie specjalistycznego sprzętu strażackiego pozwoliło na uwolnienie 31-latka spod zawalonej konstrukcji. Poszkodowany robotnik z urazami głowy i nogi został przetransportowany do szpitala, jego zdrowiu obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: KMP Łódź

0.18460917472839