Reklama

Czy miasto jest gotowe na powrót tramwajów na Gdańską i Kilińskiego? MPK wprowadza zmiany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Czy miasto jest gotowe na powrót tramwajów na Gdańską i Kilińskiego? MPK wprowadza zmiany - Zdjęcie główne

Znana jest data powrotu tramwajów na ulicę Gdańską. Jak pojadą autobusy i tramwaje MPK Łódź? | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

MPK Łódź Znana jest data powrotu tramwajów na ulicę Gdańską. Jak pojadą autobusy i tramwaje MPK Łódź?

Modernizacja ulicy Legionów to prawdziwe wyzwanie, nie tylko dla drogowców, ale także dla mieszkańców. Minął czwarty miesiąc, od kiedy z ulicy Legionów i Gdańskiej, zniknęły tramwaje. Mieszkańcy tych ulic przesiedli się do linii autobusowych, m.in. do linii 86, która pełni ważną rolę na odcinku Radiostacja – Retkinia. To jedyna linia, która w dużej mierze, ma podobną trasę do dawnej trasy linii 15, która łączyła ul. Gdańską z placem Wolności i ul. Pomorską.

Wraca tramwaj na ul. Gdańską w Łodzi

Zmiany w kursowaniu MPK Łódź, na ulicy Gdańskiej, nastąpią już w ten weekend. Od soboty, 15 kwietnia, na częściowo swoją dawną trasę, wróci tramwaj linii 15, a linia autobusowa 86 zmieni trasę.

- Na istniejącym torowisku zamontowano przejazd międzytorowy. Następnie torowcy wykonają zakotwiczenie rozjazdu, a sieciowy rozwieszą nową sieć trakcyjną. Tramwaje na ul. Gdańską wrócą w sobotę 15 kwietnia, kilka dni od planowanego uruchomienia ze względu na parkujące samochody, które opóźniły realizację prac

- informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi

Tramwajowa „15” połączy pętlę „dworzec Łódź Dąbrowa” z pl. Niepodległości, Politechniki, a następnie – zamiast na Karolew, jak obecnie – dojedzie pod Akademię Muzyczną, na ul. Gdańskiej.

Linia autobusowa 86 zmieni swoją trasę. Od skrzyżowania z ul. Kopernika pojedzie ulicą Żeromskiego, Zieloną, a następnie skręci w Gdańską. Nie będzie jednak obowiązywać dla tej linii, przystanek Zielona – Żeromskiego.

Przesiadki komunikacyjne zaplanowano na przystanku Gdańska – 1 maja, z tramwaju do autobusu, a z autobusu do tramwaju na przystanku Gdańska – Zielona.

Co z powrotem tramwaju na Kilińskiego?

Dużo mówi się także o powrocie tramwaju na odcinek Kilińskiego – Franciszkańska. Czy miasto jest przygotowane? Najpierw musi być rozebrana kamienica przy Kilińskiego 49.

- Jesteśmy gotowi na przywrócenie ruchu tramwajów na ul. Kilińskiego po zakończeniu prac przy wyburzaniu kamienicy w rejonie ul. Narutowicza

- zapewnia rzecznik.

Powrót tramwajów zaplanowany jest na odcinek Kilińskiego – Tymienieckiego, a obecną krańcówkę na Franciszkańskiej. 

- Już wcześniej wykonana została niezbędna infrastruktura torowa, która umożliwi kursowanie tramwajom dwukierunkowym na trasie od Centrum Krwiodawstwa do ul. Tymienieckiego.

- dodaje.

Zarówno remont ulicy Legionów, jak i Wojska Polskiego ma się zakończyć pod koniec tego roku. Czy się uda?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy